Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Spokojené a krásné

Také vás trápí stárnutí pleti a chcete proti němu bojovat? Představíme vám tři ženy, které se dokáží vyrovnat i s tím, že jsou vystavené vlivům, které stárnutí urychlují. Inspirujte se jejich ověřenými tipy!

Redakce Marianne | 25. 09. 2013

Komerční článek

Stárnutí se na pleti projevuje mnoha způsoby:
jemnými linkami, vráskami, ztrátou pružnosti, nerovnoměrným zabarvením, ztrátou hydratace. Čas se sice zastavit nedá, vnější vlivy, které mají na stárnutí pleti podíl až 80 %, ale ovlivnit můžete, hlavně díky zdravému životnímu stylu. Tři ženy, které vám představíme, vám prozradí, jak žijí a jak se o sebe starají.

Kateřina Seidlová-Hrušková (47)

herečka

nivea_1Kateřina má tři děti, pětadvacetiletého Michala, osmnáctiletého Ondru a šestnáctiletou Báru. „Snažíme se, abychom byli pevná rodina, cítím to jako zodpovědnost.“ Péče o rodinu jí zabere dost času, na ni samotnou ji už moc nezbývá. „Ale o kosmetiku se zajímám. Dělá mi radost, když jsem upravená a hezky oblečená, ráda se cítím žensky. Snažím se tedy alespoň každý den najít chvilku na to, abych se nalíčila. I když si dovedu představit, že bych na sebe měla mnohem víc času a víc bych se hýčkala.“ Kateřina je na volné noze, herecké práci se nevěnuje pravidelně každý den. Vidět ji můžete třeba v představení Velký holky nepláčou. „Vstávám kolem šesté, připravím dětem svačinu a rozvážím je na metro. Pokud zrovna nehraji nebo nedabuji, tak jsem ráda doma a věnuji se domácnosti,“ říká.

Ivana Růžičková (49)

účetní

nivea_2

V práci se věnuje hlavně fakturám a účtům, jako účetní tráví celou pracovní dobu u počítače. „Vstávám ve čtvrt na sedm, po ranní hygieně se nasnídám a vyrážím ven se psem, až pak jdu do práce,“ vyjmenovává Ivana. Jaký je její životní styl? „Myslím, že úplně normální, nejsem na žádné extrémy. Ale bohužel mám pár neřestí – nedovedu si život představit bez kávy a cigarety. Vím, že to mé pleti zrovna dvakrát neprospívá, ale proto o sebe alespoň pravidelně pečuji,“ svěřuje se Ivana. Její velkou vášní je její pes. „Mám devítiměsíční štěně, které potřebuje dlouhé vycházky, a tak když přijdu z práce, jsme venku minimálně hodinu. K tomu s ním ještě dvakrát týdně jezdím na cvičák. Pak následuje večerní venčení a před půlnocí jdu spát,“ vypráví Ivana se smíchem a dodává, že péče o psa je sice náročná, ale ji moc baví a naplňuje.

Marie Kubíková (57)

chůva

nivea_3Marie je chůva, a tak se její denní program mění podle toho, jaké dítě zrovna hlídá. „S dětmi si hraji, píšu s nimi úkoly, doprovázím je na kroužky nebo s nimi chodím na procházky,“ vysvětluje. Díky tomu, že se stará o malé děti, je navíc stále v pohybu. Jak sama tvrdí, je to příjemný bonus k práci, protože se díky tomu stále udržuje fit. „Navíc se snažím jíst zdravě, ale občas se mi to vymkne, a když chci shodit pár kil, držím dietu. Někdy se nechám inspirovat článkem v časopise nebo tipem od kamarádek,“ říká Marie, která si uvědomuje, že nepravidelné stravovací návyky nejsou ideální ani pro její pleť, a tak jí věnuje pravidelnou denní péči. Ve volném čase ráda relaxuje s dobrou knihou, případně se o stará o květiny, práce na zahradě ji baví a udržuje v pohybu. „Ze všeho nejvíc ale miluji staré věci, často je kupuji a snažím se je vrátit do původního stavu,“ popisuje Marie svůj největší koníček.

nivea98

Související články