Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Svou krásu máte ve svých rukou

Komerční článek - První projevy stárnutí se začínají objevovat už kolem davátého pátého roku. S nadsázkou lze říct, že od té chvíle to s námi začíná jít z kopce. Naštěstí existuje čím dál víc způsobů, jak čas přibrzdit.

Redakce Marianne | 27. 08. 2013

Propagace značky Nivea.
Marianne.cz není jejím autorem a nemá vliv na její obsah.

S přibývajícím věkem se například zhoršuje schopnost regenerace pokožky. Pleť se sice dokáže obnovovat, nicméně intervaly regenerace se prodlužují. Zatímco epidermální obnova u mladé pleti trvá dvacet osm dní, u zralé se prodlužuje na čtyřicet až šedesát dní. S tím souvisí i klesající tvorba kožního mazu, což je příčinou vysychání pleti. Navíc se pokožka ztenčuje a klesá její pružnost a pevnost. Stárnutí však lze ovlivnit – na stavu pleti se z 80 % podílejí vnější vlivy (například přehnané slunění, pobyt ve znečištěném prostředí či stresové zaměstnání), které máme ve svých rukou. Nezbytností je i kvalitní kosmetika. Rada Nivea Cellular Anti-Age, obsahující extrakt z magnolie, keratin a kyselinu hyaluronovou, vás nadchne. Extrakt z magnolie zvyšuje odolnost buněk proti oxidačnímu stresu, kyselina hyaluronová zlepšuje jejich schopnost vázat vodu a pleti vlastní keratin zase dodává buňkám energii. Díky této unikátní kombinaci účinných látek se začnou kožní buňky zase chovat jako ‚zamlada‘. Dojde k redukci vrásek, zvyšuje se pevnost a pružnost pleti a podpoří se i regenerace. Všechny víme, že se působení vlivů, které vedou ke stárnutí pleti, nikdy úplně nevyhneme. Ale je důležité vědět, jak jejich vlivu předejít nebo jej minimalizovat. Představíme vám dvě ženy – každá z nich má jiný životní styl, ale jejich pleť dostává zabrat. Vyprávěly nám o tom, jak vypadá jejich běžný den i jak se starají o svou krásu.

magdaMagda Ragauerová (44)

manažerka exportní firmy pro Česko a Slovensko

„Poslední rok se trochu šetřím a vstávám až kolem osmé, v devět hodin už jsem v kanceláři. Dopoledne kontroluji e-maily a vyřizuji asi stovku telefonátů,“ vysvětluje Magdalena, která bývala kvůli práci často na cestách, za klienty jezdí totiž po celé
republice i na Slovensku. „Nechci skončit jako vyčerpaná workoholička, tak si krájím čas i na relax. Chodím dvakrát až třikrát týdně cvičit a navštěvuji výstavy a divadla. A mám tisíc a jeden nápad, co bych ráda dělala, kdybych měla víc času. Třeba bych se ráda naučila kreslit.“ Na co si ale minimálně jednou ročně čas udělá, je cestování, nejlépe do exotických zemí, ráda totiž poznává cizí kultury. Dovolenou bez slunce si nedovede představit, i když ví, že tam její pleť dostává dvojnásob zabrat. „Změna prostředí mi pomáhá vyčistit si hlavu. Ale i doma se snažím být pozitivní. Dennodenně mi v tom pomáhají malé radosti – koupím si něco hezkého nebo zajdu na kosmetiku, protože vím, že mým životním stylem pleť trpí. Hýčkám tak sebe zevnitř i zvenčí.

jitkaJitka Hajná (44)

podnikatelka

Jitka dělá poradenství pro obce, pomáhá, aby jim byl navrácen majetek od státu. „Specializuji se hlavně na pozemky. Během dopoledne mívám schůzky nebo trávím čas na úřadech, případně sháním nutné podklady. Akční období nastává hlavně v době, kdy řeším termíny a zákonné lhůty,“ popisuje své každodenní úkoly Jitka. Když má volno, nejraději jezdí na svou zahradu za město, pryč ze zaneřáděného ovzduší severočeského Chomutova, které škodí pleti i tělu. Až na zahradě se může zhluboka nadýchnout. „Zahrada je můj relax. Každé jaro zasadím všechno možné a na podzim se těším, co budu sklízet. Pěstuju vše, na co si vzpomenete. Ze zahrady ráda odjíždím s košíkem plným čerstvé zeleniny a z ní pak doma vařím. Do pohody mě nejsnáze dostane můj muž. Uvaří kávu a tím mi naznačí: už nepracuj a relaxuj,“ říká Jitka.

Moc ráda by ho vzala za slovo a nejraději by si udělala delší pauzu a odjela s obytným karavanem na cestu po Evropě.

Soutěž

ZAJÍMÁTE NÁS I VY! Hledáme ženy, které se s námi podělí o svůj životní styl a tipy, jak o sebe pečují. Své názory i důvod, proč si myslíte, že vaše pleť trpí, nám společně se svou fotkou a věkem posílejte na e-mail [email protected]. Redakce časopisu Marianne pak vybere dvě z vás, které se objeví v listopadovém vydání časopisu a vyhrají wellness pobyt v Resortu Svatá Kateřina.

Svou krásu máte ve svých rukou

Související články