Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Svou krásu máte ve svých rukou

Na stárnutí pleti mají až z 80 % podíl vnější vlivy. Některé z nich ovlivnit nemůžeme, ale proti jiným lze účinně bojovat. Tři čtenářky Marianne Vám prozradí, co dělají, aby negativním vlivům zamezily.

Redakce Marianne | 24. 10. 2013

Komerční článek
Vladimíra Šajtarová (47 let)

sajtarovaNoční směny dávají mé pleti zabrat Vladimíra Šajtarová (47 let) dispečerka městské policie Vladimíra už dvanáct let působí jako dispečerka městské policie ve Studénce. Nepřetržitý provoz s sebou nese nevýhodu v tom, že chodí do práce i o nedělích či ve svátcích. Zrovna letos na ni vyjde směna na Štědrý den. „To je mi trochu líto, naštěstí mě práce baví,“ říká Vladimíra, která pracuje ve dvanáctihodinových denních i nočních směnách. „A právě noční jsou hlavním kamenem úrazu. Pohled do zrcadla po takové šichtě ženě na sebevědomí nepřidá,“ myslí si Vladimíra. Protosvou pleť nezanedbává – každý den ji pečlivě vyčistí, používá denní i noční krémy a chodí pravidelně na kosmetiku. „A snažím se nešidit spánek. I když mi skončí noční a já přijdu ráno domů, jdu se vyspat alespoň na šest hodin.“ Dny volna si užívá s rodinou, v zimě ráda vyrazí třeba na běžky a celoročně se snaží dvakrát týdně nevynechat aerobik. „Chodíme s partou kamarádek, vzájemně se podporujeme, když se jedné z nás nechce. Společně chodíme i do sauny. Aktivní odpočinek mě baví, i když občas si i ráda zalenoším.“ Kromě běžné pleťové péče dbá Vladimíra celkově zdravý životní styl. „Jako diabetička se musím hlídat v jídle. Když je úplněk, snažím se držet půst. Zjistila jsem také, jak důležité je dodržovat pitný režim. V pracovním stresu na to občas zapomenu, ale vyplatilo se mi mít lahev s vodou neustále u sebe. Snažím se o sebe starat, co to jde, i když vím, že čas úplně nezastavím.

Adriana a Jaroslava Bernatíkovy (34 a 58 let)

bernatikoviS nečistým ovzduším se snažíme bojovat! Adriana a Jaroslava Bernatíkovy (34 a 58 let) na mateřské dovolené a v domácnosti Adriana žila s přítelem několik let v cizině. „Když jsme se rozešli, naprosto se mi změnil život. Vrátila jsem se domů, našla si práci a přemluvila maminku, abychom si společně zkusily podat přihlášku na ostravskou univerzitu, obor sociální politika a sociální práce. Vzali nás obě, a nám tak začalo tříleté dobrodružství, kdy jsme spolu sedávaly na přednáškách, hledaly jsme informace a navzájem se podporovaly,“ vypráví Adriana. V posledním ročníku otěhotněla, a tak se připravovala na porod i státnice zároveň. „Bylo to náročné období, navíc v době našich obhajob malá onemocněla a byla v nemocnici. Ale nakonec jsme všechno zvládly a já i maminka jsme úspěšně odpromovaly,“ říká Adriana. Její maminka Jarka zkušenost na vysoké škole vnímá jako jedno z nejkrásnějších období mého života. „Díky studiu jsem pookřála a omládla tělem i duší,“ tvrdí. Každý den vstává společně s manželem ráno kolem čtvrté hodiny a připravuje mu snídani a bylinkový čaj do práce. Právě bylinky ji moc baví a občas jejich sílu využívá i pro kosmetické účely, ráda si dopřává například koupel v odvaru z heřmánku. „Pití bylinných čajů dokáže tělo pročistit a to se odrazí i na kvalitě pleti,“ říká Jarka. Jarka i Adriana bydlí v Havířově a shodují se, že jejich pleť trpí místními zplodinami. Proto rády jezdí za čerstvým vzduchem na hory a zátěž nečistého ovzduší mírní i kvalitní každodenní péčí. Nepodceňují také pravidelné používání krémů na den i noc. „Nivee jsme věrné už léta. Kromě speciální péče nedáme dopustit také na univerzální modrou Niveu. Ta nám nesmí chybět,“ říká Jarka.

Související články