Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Umíte si správně umýt vlasy? 5 tipů, jak to dělat správně.

Používáte tu nejkvalitnější vlasovou kosmetiku, máte skvělý střih, a přesto vaše vlasy stále nevypadají dobře? Zkuste začít od základu – mytím. Poradíme vám s Janem Třeštíkem, vlasovým stylistou značky Nivea, jak na to.

Redakce Marianne | 4. 03. 2016

1. SPRÁVNÝ VÝBĚR
Neexistuje univerzální šampon. Každé vlasy potřebují něco jiného. Proto než budete nakupovat, zeptejte se, co potřebují. Jsou barvené, vlnité, nebo jemné? Potřebují regeneraci, nebo objem? Pokud řešíte dva problémy najednou, vybírejte si podle Jana Třeštíka péči, která řeší to, co je podle vás nyní aktuálnější. Nebo můžete zkombinovat šampon a kondicionér s jiným účinkem – např. hydratační šampon (Hydratační šampon Hydro Care Nivea) a kondicionér na barvené vlasy (Kondicionér pro zářivou barvu Color Care & Protect Nivea). Pokud si nevíte rady, zkuste jednoduchou diagnostiku vlasů www.nivea.cz/diagnostikavlasu.

2. MÉNĚ JE VÍCE
Podle odborníků stačí na umytí celé hlavy čajová lžička šamponu. A to i tehdy, když si vlasy nemyjete každý den. Vlasy jsou totiž jako houba a pojmou jen určité množství vody i přípravku – nadbytek tak bez jakéhokoli využití steče. Místo velkého množství šamponu je lepší vlasy spláchnout a to samé udělat ještě jednou.

Oplachovani je veda 1318x846

3. JAK NA TO
Lžičku šamponu napěňte v mokrých dlaních a naneste k vlasové pokožce. Tu jemně myjte, masírujte ji konečky prstů. Vlasy nijak moc nemněte, pracujte s nimi, jako by byly z hedvábí. Ideální je mytí vlasů třikrát týdně, ale nevadí, pokud si je myjete denně, šampony jsou již určené ke každodennímu umývání.

4. BUĎTE DůKLADNÍ V OPLACHOVÁNÍ
Žádné šetření vodou! Před mytím vlasy propláchněte teplou vodou – ta totiž otevře strukturu vlasového vlákna a nečistoty a prach se snadněji uvolní. Díky tomu nemusíte používat tolik šamponu. Důležité je důkladné oplachování. Zbytky vlasové kosmetiky zatěžují vlasy. Mělo by být třikrát delší, než samotné mytí.

Pozor krehke 1352x956

5. NEZAPOMÍNEJTE NA KONDICIONÉR
Kondicionér je důležitý pro všechny vlasy, které jsou delší než pět centimetrů. Ochrání je a uhladí, dodá jim hydrataci i lesk. Po umytí šamponem tak z vlasů šetrně stáhněte vodu a do dlaní dejte kondicionér (přibližně o velikosti vlašského ořechu). Naneste do délek, nikdy však k vlasové pokožce. Vyzkoušejte například novinku na poškozené vlasy Pečující kondicionér Repair & Targeted Care Nivea.

Související články