Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Víte, jaký je typ vaší pleti?

Komerční článek - Odhalte svoji tvář a starejte se o ni s náležitou péčí, která jí bude ušitá na míru.

Redakce Marianne | 24. 08. 2012

Propagace znažky Nivea.
Marianne.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Mnoho žen si myslí, že kvalitní make-up všechny nedokonalosti prostě schová. Vyvedeme vás z omylu. To, oč tu doopravdy běží, je krásná zdravá pleť. Zvláště když už vám není ‚náct‘, se o sebe musíte starat. Myslíte si, že to stojí spoustu peněz? Omyl – pravidelnost, pečlivost a péče, to vše jsou vaše vlastní investice, které vám sebedražší krém nenahradí. Vlastně vystačíte s běžným kvalitním přípravkem, který musí odpovídat věku a typu pleti, který vám dala příroda do vínku. Luxusní, hutný koktejl výživných látek vyjde vniveč, když jej aplikujete nepravidelně nebo na mastnou pleť, kterou ucpe. Naopak suchou pokožku zavlaží jak vlahý déšť vyprahlou savanu a promění ji znovu v sametově hebkou. Tak a teď ruku na srdce, víte, jaká je ta vaše? Zeptali jsme se za vás odborníka na kosmetiku, který nám poradil, jak snadno diagnostikovat typ pleti, a to bez toho, aniž byste museli do specializovaného salonu. Vy si teď přečtěte to, co jsme zjistili.

4621-nivea

Jaké jsou základní typy a jak je poznáte?

Normální

Je dostatečně prokrvována, a díky tomu získává svoji narůžovělou barvu a rovnoměrně hladký povrch. Není příliš mastná ani suchá a také nikde nevzniká napětí. Je na dotek hebká a jemná a obvykle nevykazuje žádné problémy.

Suchá

Tu poznáte snadno, neboť se na ní místy tvoří drobné šupinky a při doteku může být nepříjemně napjatá či svědit. Celkový vzhled je hrubý a nejednotný, a někdy dokonce vykazuje známky předčasného stárnutí. Citlivě reaguje na vnější vlivy a změny teplot. Suché pleti nejvíce schází hydratace a dostatečné množství lipidů.
Mastná
Je snadno rozpoznatelná na první pohled, protože je lesklá. To je způsobeno nadměrnou tvorbou kožního mazu. Lidé s mastnou pletí obvykle také trpí zvětšenými póry a nečistotami, zejména černými tečkami.

Smíšená

Má zřetelně odlišenou T-zónu, což je čelo, brada a nos. Tam je mastnější než ostatní části obličeje, a proto se zdá lesklejší, zatímco pleť na tvářích je normální až suchá.

4622-nivea

Co ještě má vliv na stav pokožky?

Voda!

Naše kůže obsahuje okolo 25 % celkového množství vody v těle. Proto je pro ni dostatečná hydratace tolik důležitá. Hydrataci potřebují všechny typy pleti, a to nejlépe u všech kosmetických produktů, které používáte – od čisticího mléka a gelu po čisticí vodu a denní či noční krém. Značka Nivea vyvinula třeba řadu  NIVEA Aqua Effect se zdokonaleným složením, které splňuje tuto všeobecnou potřebu. Všechny výrobky z ucelené řady přípravků přinášejí intenzivní hydratační účinek v kombinaci se složením určeným pro jednotlivé typy pleti – normální až smíšenou, suchou až citlivou. Jednoduše si vybere každá z nás dle vlastních a aktuálních potřeb.

Víte, jaký je typ vaší pleti?

Související články