Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zázračná voda

V našich zeměpisných šířkách se k ní občas chováme jako macecha k nechtěné schovance. Plýtváme, neumíme s ní zacházet, nevidíme její krásu a sílu. Řeč je o vodě. Ano, o obyčejné vodě, bez které naše tělo vydrží zhruba pět dnů. Pokud ji nedostane, je konec.

Klára Mandausová | 7. 10. 2014

Čistá voda má velikou moc. Osobně jsem se o tom přesvědčila, když jsem měla problém s trojklanným nervem. Neskutečná bolest. Hlavně v noci. Nezabíraly na ni ani silné léky. Pijte jednu sklenici čisté vody, klidně té z kohoutku, ale pravidelně každou hodinu, slyšela jsem od paní, která mi napravuje záda a umí i víc. A to mi má jako pomoct, pomyslela jsem si, ale protože jsem bolestí lidově řečeno lezla po zdi, vyzkoušela bych, i kdyby mi někdo poradil žvýkat sušené jehličí. A ono to zabralo! Bolest (a její původce) sice nezmizela úplně, ale byla snesitelná. Přežila jsem ji do návštěvy zubaře, který odvrtal starou plombu a problém byl pryč. Od té doby nedám na vodu dopustit. Proto si do svého deníčku obrazně zapisuju i následující rady.

Z lékařských výzkumů vyplývá, že pití je možné načasovat tak, abychom vodu co nejlépe a nejsnadněji využili.

Voda vyplavuje z těla toxiny. A tělu to snadněji jde během noci, když ležíme. Gravitace totiž, pokud chodíme nebo sedíme, zadržuje vodu v dolní části těla. Jestli se ale natáhneme, spodní část těla bude v úrovni s ledvinami a pro ně tak bude práce s vodou jednodušší. Neznamená to ale, že bychom se měli prolévat před spaním litry vody, sklenička se ale vřele doporučuje, rozhodně bychom neměli chodit spát žizniví. Podle některých průzkumů může jedna sklenice vody vypitá před spaním působit jako prevence proti křečím nohou a dokonce i proti mozkové mrtvici a infarktu.

Dvě sklenice vody po probuzení zase pomáhají aktivovat vnitřní orgány.

Jedna sklenice vody třicet minut před jídlem usnadní trávení. Když si dáte sklenici vody před tím, než se půjdete vykoupat, budete mít nižší krevní tlak.

A pak si jednu nedejte! 

Související články