Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Zbavte se vrásek během pauzy na oběd

Chcete zpevnit kontury svého obličeje a bojíte se plastické operace? Vyzkoušejte mezonitě!

Redakce Marianne | 7. 06. 2013

Už vás to před zrcadlem také někdy napadlo? Říkala jste si s prsty na spáncích: Kdyby to tady tak šlo trochu přitáhnout, aby se má pokožka napnula a získala opět svoji pružnost!? Jednou z možností, jak pleť vypnout, je plastická operace zvaná lifting.

Dnešní doba však dává šanci spíše neinvazivním zkrášlujícím metodám, které si získaly své obdivovatelky zejména díky menšímu zásahu do organismu, rychlé regeneraci po zákroku a také finanční dostupnosti. Vpichy různých typů kyselin a roztoků na tomto místě není ani třeba představovat. Nás z dostupných novinek zaujaly tzv. mezonitě. Jejich aplikace zabere necelou půlhodinku a nijak zvlášť vás neomezí, takže si pro ně můžete najít chvilku i během nabitého pracovního dne. A účinek? Srovnatelný s liftingem!

Proč do toho jít?

Mezonitě účinně redukují hlubší i drobné vrásky, zlepšují tonus pleti, obnovují kontury a pomáhají nastartovat tvorbu nového kolagenu, a to jak v oblasti obličeje, tak i krku a dekoltu. Procedura má navíc tak vynikající efekt a snášenlivost, že si poradí i s vráskami, na které nezabírá botulotoxin!

Pozorovatelný efekt nastupuje po dvou až třech týdnech a přetrvává déle než půl roku. Poté je možné zákrok zopakovat. Výhodou je také to, že metodu lze účinně kombinovat s dalšími rejuvenačními a revitalizačními procedurami.

1535799-img-mediestetik

Jak ošetření probíhá?

Ošetření probíhá ambulantně a lze jej provést bezprostředně po vstupní konzultaci s lékařem. Samotná aplikace mezonití na obličeji pak zabere zhruba 20 minut. „Lifting ošetřované oblasti se provádí tenkými vstřebatelnými nitěmi a tenkými netraumatizujícími jehlami. Nitě se zavádějí ve směru vrásek a hlubokých rýh, které postupně zaplníme jakousi sítí. Kolem ní se okamžitě začne vytvářet nový kolagen,“ vysvětluje MUDr. Hana Smutková, primářka oddělení dermatologie kliniky Asklepion.

Je bolestivé?

Zákrok je možné provést v místním znecitlivění pomocí speciálního krému s anestetickým účinkem. Ten je nutné aplikovat cca hodinu před plánovaným ošetřením a jeho cena není zahrnuta v ceně za ošetření. Díky němu je však celkem bolestivá aplikace úplně bez slzičky.

Kolik stojí?

Jeden balíček s pěti kusy nití stojí 2500 Kč, což je cena vypnutí jedné oblasti. Na celý obličej se používají přibližně 3 až 4 balíčky. Cena za celý obličej pak vyjde zhuba od 7500 Kč.

Bližší info na www.asklepion.cz

Související články