Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Letní trendy 2024: Co obléct přes plavky na pláž či k bazénu? Vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty či sarongy

Všichni dobře vědí, že jen s plavkami a žabkami si na pláži a u bazénu jen tak nevystačíme. Ne každý se chce jen tak odhaleně promenádovat po koupališti, když si jde pro něco dobrého nebo se věnuje různým plážovým aktivitám. Pojďme se podívat, s čím sladit naše oblíbené bikiny a jak se cítit dobře a vypadat stylově.

Představa, jak ležíte v písku na pláži, ovívá vás příjemný mořský vánek a slyšíte šumění vln, které jakoby vás volaly, ať do nich skočíte, je velice lákavá. Stejně tak se nám líbí myšlenka na čistý studený bazén, který nás dokonale osvěží, kdykoliv vstaneme z vyhřátého lehátka, na kterém jsme právě dopili lahodný drink. Všechny tyto aspekty navozují chuť strávit nějaký čas u vody, ať už na dovolené či v horkém letním odpoledni. Nesmíme ovšem zapomínat ještě na další radost, kterou nám pobyt u bazénu či moře přináší – tím je samozřejmě plážová móda.

Mohlo by se vám líbit

5 trendy plavek, které by vám v létě 2024 neměly chybět na dovolené: Letí elegantní retro i zvířecí vzory

Předposlední červnový týden nám díky vyšším teplotám dává jasný vzkaz: léto je oficiálně tady. A jelikož se blíží hlavní dovolenková sezóna, je na čase si představit pětici hlavních trendů, které letos nejvíce ovlivní podobu plavek. Které se stanou vaším favoritem a brzy si je zabalíte do kufru?
marianne.cz

Sestavení plážového outfitu vám přinese radost

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že na dovolené stačí plavky a žabky, je třeba pomyslet také na další důležitou součást našeho prázdninového šatníku, a tím jsou plážové outfity. Sestavení dokonalého oblečení na pláž nebo k bazénu přináší další várku radosti, která nemalou měrou doplňuje výše zmíněné body, pro které je krásné se na tyto dny strávené u vody těšit.

Zvolte kousky, které odráží vaši osobnost a náladu

Je spoustu možností, jak tuto sféru módy pojmout, protože existuje mnoho druhů přehozů přes plavky, které jsou letos v létě vhodné. Máte možnost zvolit si takové kousky, které odrážejí váš styl a vkus, hodí se ke střihu a typu vašich plavekumožňují vám být tím, kým právě chcete být. Toužíte být za éterickou řeckou bohyni? Zvolte kaftan vlající ve větru. Chcete se cítit jako šarmantní hvězda Grace Kelly? Přehoďte přes sebe elegantní sarong. Pokud máte spíše duši cool rebelky, ukradněte partnerovi jeho košili nebo si oblékněte jeho pyžamové kalhoty. Letos je dovoleno vše.

Co je v létě 2024 vhodné stylově přehodit přes plavky?

Kromě již zmíněného kaftanu, který je volný a dlouhý, máte možnost zvolit tuniky, které jsou obdobou volné košile či halenky. Dále jsou k dispozici kimona, která se nečastěji zavazují páskem. Preferujete-li něco méně exotického, jednoduše přes sebe můžete obléknout volné, pohodlné a krásné maxi šaty, ve kterých si budete hned připadat jako plážová princezna. Navíc vás v nich pustí do jakékoliv restaurace a obchodu, takže nemusíte řešit převlékání, pokud se chcete od pláže vzdálit. Letos jsou velice trendy také pleteniny a háčkované kousky, které přes plavky vypadají skvěle. Nestárnoucí klasikou jsou dále zavinovací sukně a sarongy, do kterých se jednoduše zabalíte, zavážete je kolem pasu nebo kolem krku a máte vystaráno.

Pokud je vám bližší spíše pánský styl, je jasné, že se sarongy a maxi šaty na vás dojem příliš neuděláme. Nebojte se natáhnout volné kalhoty z prodyšné látky, například ty od setu à la pyžamo, kterých letos v létě uvidíme spousty. Stejně dobře poslouží i šortky stejného stylu – ty se dokonce v horkých dnech osvědčí ještě víc. Stejně tak si můžete přes plavky jednoduše přehodit oversize košili, ať už si ji vyberete z aktuální nabídky dámských kolekcí, či po ní jednoduše sáhnete k partnerovi do skříně.

Co přehodit přes plavky na pláž, či k bazénu? V létě 2024 vsaďte na pánské košile, pyžamové kalhoty, či sarongy a kaftany
Zdroj článku

Související články

Móda
Stylové plavky pro velké poprsí: Jak vybrat ty nejlepší? Stačí se řídit snadnými radami

Stylové plavky pro velké poprsí: Jak vybrat ty nejlepší? Stačí se řídit snadnými radami

Móda
Odhalování kůže u vody je skandál: Před 78 lety se zrodily první bikiny. Znáte jejich historii?

Odhalování kůže u vody je skandál: Před 78 lety se zrodily první bikiny. Znáte jejich historii?

Móda
Jak si v plavkách opticky prodloužit nohy? Stačí se držet jednoho oblíbeného střihu

Jak si v plavkách opticky prodloužit nohy? Stačí se držet jednoho oblíbeného střihu

Móda
Bezva plavky, aby byly trendy a zároveň ECO friendly? Představujeme vám 5 stylových značek, které to umí

Bezva plavky, aby byly trendy a zároveň ECO friendly? Představujeme vám 5 stylových značek, které to umí