Je to černé na bílém – do Vánoc zbývá 24 dnů, což je přesně 576 hodin na to, abyste stihli nejrůznější předvánoční aktivity.

U většiny z nás se adventní čas nese ve znamení shonu - nákupy dárků, vánoční večírky, školní besídky, návštěvy u příbuzných či pulírování domu. Co kdybyste ale letošní advent pojali jinak? A to rovnou ve znamení dnes všudypřítomného slovíčka „slow“? Zklidněte se, vydechněte a užívejte si činnosti, které jindy než o Vánocích nelze podniknout.

  • Upleťte si adventní věnec. Pravda, pokud ho ještě dnes nemáte, pak ho asi nebudete vít slow, ale spíše fast. To ale nic nemění na tom, že jde o skvělou činnost, během které nejen na chvilku zapomenete na světské starosti, ale především si vybijete svou kreativitu. Navíc z vlastnoručně uvitého adventního věnce budete mít mnohem větší radost než z kupovaného.
  • Vyzdobte dům. Vytvořte ze svého domova vánoční hnízdo, ve kterém se každý člen rodiny budete cítit příjemně. Inspiraci naleznete například na Pinterestu, kde mnoho lidí sdílí své tipy na vánoční dekorace.
  • Připravte perníkové latté. Už od poloviny listopadu ho nabízejí kavárenské řetězce, avšak pravých rozměrů získává jeho chuť až během adventu. Navíc nemusíte chodit do kaváren – vždyť za zlomek peněz si ho můžete připravit v pohodlí domova. Recept naleznete zde.
  • Navštivte adventní trhy. Pokud nemáte náladu na přelidněné trhy v Drážďanech nebo ve Vídni, pak můžete vyrazit na méně známá místa, o kterých jsme psali v tomto článku. Zároveň nikde není psáno, že musíte na vánoční trhy do zahraničí. Věříme, že krásné adventní trhy jsou i ve vašem městě.
  • Vyrazte do kina na vánoční film. Jak už bývá zvykem, před Vánoci se na programu kin objeví pár vánočních filmů. Letos nás nejvíce zaujal snímek Last Christmas, ve kterém hraje úžasná Emilia Clarke. Pokud máte doma malé děti, pak volba jasně padá na Ledové království II.
  • Upečte cukroví. Nemusíte trhnout rekord a upéct patnáct druhů cukroví, bohatě vám postačí třeba i tři druhy.
  • Vyrazte na svařák. K Vánocům bezpochyby patří i svařené víno. To se nejlépe pije v obklopení přátel a v útulné hospůdce nebo kavárně. Pozvěte své kamarádky na předvánoční dýchánek a užijte si tento opojný mok v jejich přítomnosti.

Svařák

  • Běžte bruslit. Vezměte svého partnera, děti nebo třeba kamarádky na ledové kluziště. Je jedno, jestli jste stáli na bruslích naposledy v dětství, nebo byste z fleku mohli na olympiádu – bruslení je jednoduše zábava, která navíc navodí toho správného vánočního ducha.
  • Pošlete vánoční přáníčka. V posledních letech se od psaní vánočních přáníček ustoupilo, neboť je mnohem jednodušší, když člověk rozešle hromadnou sms zprávu. Co se ale pro tentokrát vrátit do dob bez mobilu a alespoň nejbližším zaslat hezké vánoční přání?
  • Zkuste hand-made dárky. Chápeme, že není v lidských silách, aby všechny obdarovali ručně vyrobenými dárky. Pokud ale nevíte, co dát třeba kolegyni nebo kamarádce, určitě ji potěšíte právě tímto dárkem. Zručnější se mohou pustit třeba do výroby koupelnových bomb, ostatní mohou zazářit domácím vaječným likérem.

ČTĚTE TAKÉ:

VŠECHNY TIPY NA DÁRKY NA JEDNOM MÍSTĚ

TIPY NA DÁRKY: Darujte letos zdraví

Promotion