Kdy jindy než v létě je nutné dodržovat pitný režim? Vylepšete si vodu citronem anebo si připravte domácí verzi několika letos nejoblíbenějších drinků. Zn. relax!
Promotion


Aperol Spritz

Hořkosladký Aperol Spritz je populární hlavně díky Italům, kteří na něj nedají dopustit. Základem je italské prosecco, doplněné sodovkou, plátky pomeranče, ledu a aperolu, hořkosladkého likéru z pomerančů a rebarbory. Aperol Spritz má sytě oranžovou barvu a krásně se vyjímá nejen na zahradní party, ale kdekoli, kde skleničku prosvítí sluneční paprsky.

(Virgin) Mojito

Není divu, že mojito patří mezi nejoblíbenější koktejly vůbec. Není příliš sladké ani hořké a v horkých dnech osvěží jako žádný jiný koktejl. Existuje několik ovocných variant mojita, nejznámější je asi to jahodové nebo malinové. Skládá se z lístků máty, třtinového cukru, limetky a perlivé vody. Pro větší zábavu přidejte bílý rum. Podávejte na ledu ve velkých koktejlových sklenicích.

Prosecco

Prosecco, italské šumivé víno, se v posledních letech dostává do popředí zájmu milovníků vín. Není divu. Jde o lahodně perlivé, osvěžující a lehké víno. V Praze před nedávnem vznikl projekt Prosekárna, který slučuje prodejnu italského prosecca s designovým prostorem vinárny/degustárny. Jak se tam dostanete, najdete zde.

Osvěžující voda s citronem, mátou a jahodami

Citron je bohatý na vitamin C, povzbuzuje organismus, vyrovnává pH v těle a dodává tělu energii. Spolu s mátou, která tiší žaludek, a jahodami, které posilují imunitní systém a mají afrodiziakální účinky, vykouzlí každé ženě (a nejen ženě!) úsměv na tváři. Napusťte do džbánku kohoutkovou vodu, vhoďte lístky máty, nakrájené jahody a citronovou šťávu a pár plátků citronu pro efekt. Louhujte alespoň dvacet minut.

Cider Somersby

Cidery dánské značky Somersby jsou letošní novinkou č. 1. Mají nízký obsah alkoholu (4,5 % obj.) a jsou jemně perlivé. Vyrábějí se z několika odrůd jablek a jsou dostupné ve třech variantách – s příchutí ostružiny, hrušky a klasický jablečný. Spolu s becherovkou, bezinkovým sirupem a citronovou šťávou tvoří cider Somersby dokonalou souhru chutí. Další informace a recepty na koktejly najdete na oficiálních stránkách Somersby.

Dnes s námi můžete soutěžit v naší letní soutěži na http://leto.marianne.cz o balíček Budweiser – plechovka Somersby Apple, sluneční brýle Somersby, slamák Somersby a tričko Somersby v hodnotě 1000 Kč.

http://www.prosekarna.cz/prosekarna/

http://www.somersbycider.cz/