Tyhle ‚minutkové‘ fyzické aktivity vám nezaberou téměř žádný čas. Na výběr máte od minutových až po devítiminutové. Které cvičení si vyberete vy?
Promotion


Když máte 1 minutu

jedna_minuta

Cvičení, díky kterému posilujete dvě části těla, spodní i horní část současně. Tohle skákání přes švihadlo je supersázka na jistotu, protože při něm spálíte co nejvíce kalorií. Nastavte si budík nebo si zapněte stopky, chytněte do ruky švihadlo a po dobu šedesáti sekund skákejte.

Když máte 4 minuty

02-walkquickly_lgn-37473114

Vydejte se na svižnou procházku. Přijměte tohle motto: I krátká procházka je procházka.

Výzkumy ukazují, že pokud jde o zdravý kardiovaskulární systém a snižování hmotnosti, intenzita cvičení může být efektivnější než doba trvání. Klíčem k úspěchu je tedy zvednout tempo procházky až do bodu, kdy budete moct sice mluvit, ale ne v celých větách.

Když máte 7 minut

03-phone_lgn-80063452

Buďte fit se svým mobilním telefonem. Existují nejrůznější fitness aplikace, které se dají stáhnout a které vám nabídnou sérii cviků. Každý si může vybrat vhodné cvičení podle své zdatnosti, a navíc je to celkem ‚funny‘. Například Runmeter PRO nejen pro sledování běhu, ale i při jízdě na kole či při chůzi, nebo You Are Your Own Gym (iTunes) či Wherever Workout (zdarma, Google Play).

Když máte 9 minut

04-overhead-squat-lgn-76361715

Líbí se vám kruhový trénink? Chyťte ručník a opakujte sekvenci tří kroků, které spalují tuk a zaměřují se na svaly od hlavy až k patě. Cvičte tolikrát, kolikrát můžete, ale za 9 minut.

05-towel-hop_lgn-24329842

Ručník hop: Položte složený ručník na zem a postavte se k němu z boku. Nohy držte u sebe a skákejte ze strany na stranu přes ručník. Počítejte do dvaceti. Pokud je to pro vás příliš obtížné, mírně ohněte kolena.

06-livelong3_lgn-28927714

Zvedání: Lehněte si na břicho, pak se pokrčenýma rukama nadzvedněte a chodidly se opírejte o zem. Zápěstí jsou pod rameny, nohy jsou natažené, zadeček nezvedáte, stehna jsou zpevněná. Tělo udržujte v přímce, počítejte 3–5 sekund a pomalu se vracejte na zem. Jakmile jste úplně dole, odpočiňte si a pak se vraťte do výchozí pozice. Opakujte 5×.

Promotion