Drahokamy používali k léčbě už ve starém Egyptě. Tamní léčitelé totiž věřili, že s pomocí kamenů se budou moci spojit s bohy a propůjčit svým slovům a činům větší váhu. Dnes se kameny používají k harmonizaci a léčení těla i duše v podobě předmětů do ruky, jako meditační pomůcka či šperk.
Promotion


Musím říct, že od jisté doby nedám na drahé kameny dopustit. Nosím je v kabelce v postranní kapsičce a čas od času kámen vyndám a zlehka jej stisknu v dlani. Okamžitě mě rozehřeje a mám pocit, že jsem v ten moment znova nabitá energií. Pozitivní působení drahých kamenů však není žádný výmysl – dokonce i švýcarský fyzik Walter Stark dokázal, že drahokamy vyzařují elektromagnetické záření, které leží v oblasti frekvence, která odpovídá chvění buněk v těle. Je tedy možné, že drahé kameny můžou touto frekvencí harmonicky ovlivňovat a posilovat naše tělo.

Harmonizace pomocí kamenů

Zvlášť intenzivně působí kameny, když je nosíte přímo na těle, tedy například jako náhrdelník nebo náramek či náušnice. Kromě barvy kamene jsou pro účinky rozhodující také tvrdost a chemická struktura. Školení terapeuti, kteří léčbu kameny využívají, preferují léčbu pomocí přikládání kamenů, které pak čistí auru a uvolňují potlačené emoce a traumata. Konkrétně pak kameny napomáhají tím, že zvětšují množství světla přítomného ve vaší auře, které pak stimulují a aktivují. Zjednodušeně řečeno, kameny přebírají funkci katalyzátoru, který urychluje a vnáší více barvy a světla do naší aury.

Nej kameny pro tělesnou a duševní kondici

Ametyst

amethyst2

Jde o odrůdu křemene a má jemně fialovou barvu. Uklidňuje, zbavuje stresu, zlepšuje spánek a přispívá k odvaze. Býval šperkem králů a je to mimořádně mocný kámen s ochrannou silou. Čistí a harmonizuje krční a korunní čakru. Zmírňuje bolesti hlavy, odstraňuje napětí a posiluje vylučovací orgány a imunitu.

Křišťál

kristal-spice-475

Patří také mezi křemeny a v jeho čisté krystalické struktuře se lámou všechny barvy duhy. Stejně tak velké je jeho léčivé spektrum. Patří k nejúčinnějším léčivým univerzálním kamenům, silně zesiluje energii, poskytuje harmonii a pročišťuje nejen na tělesné úrovni. Uvolňuje blokády a dává novou vitalitu. Používat se může k tišení krvácení, proti průjmu a v případě nevolnosti.

Granát

2013-09-08-13-07-10-800-800-0-prednaska-cesky-granat-jubilejni

Rudý, třpytící se kámen je považován za kámen síly, který má silnou schopnost dodat ztracenou energii. Přináší klid, poskytuje hnací sílu, sílu vůle a vytrvalost, takže pomůže hlavně ve chvílích, kdy potřebujete dotáhnout některé záležitosti do zdárného konce. Využívá se k podpoře krvetvorby a k povzbuzení krevního oběhu. Pomáhá při upevnění vztahů, v životních krizích a posiluje pud sebezáchovy.

Hematit

hematit_10200-01

Tento kovově stříbřitě šedý kámen pomáhá v obtížných situacích, kdy jsme přetěžováni nejen fyzicky, ale také psychicky. Dokáže vytáhnout nemoci z těla, ochraňuje a harmonizuje. Odstraňuje vše nepříznivé a zabraňuje negativním energiím, aby vstoupily do aury. Zvyšuje sebevědomí, nastoluje klid a zlepšuje paměť.

Jadeit

jadeit-kanada-extra_z1

Vyskytuje se v zelené až černé barvě. Považuje se za posvátný kámen, který pomáhá předcházet nemocem a zdravotním obtížím, vede k srdci a posiluje harmonii. Uklidňuje nervy a zlepšuje spánek. Zvyšuje prý i plodnost a pomáhá při porodu.

Karneol

Karneol-2

Svou oranžově zlatou barvou připomíná západ slunce. Zastupuje živost a kreativitu. Dodává odvahu, trpělivost a harmonii, motivuje k úspěchu. Rozptyluje deprese a negativní myšlenky. Zahání noční můry a povzbuzuje sexuální aktivitu. Dokáže také odstranit závislosti všeho druhu.

Malachit

malachit---zair-37

Zelený kámen s rozmanitými vzory a kresbami léčí na duševní úrovni. Učí vás milovat samu sebe, pomáhá chápat lépe ostatní a vytáhnout z těla všechny ‚nemocné‘ energie. Proto ho můžete aplikovat na všechny části těla. Ochraňuje na cestách, pomáhá uzavírat dobré obchody a otevírá srdce.

Zajímáte se o alternativní metody léčby? Chtěli byste znát svoji budoucnost? Soutěžte dnes s námi v naší vánoční soutěži http://vanoce.marianne.cz/ o voucher na čerpání on-line služeb věštění.


Promotion