Jakou kávu piješ, takovým jsi člověkem?

Espresso, cappuccino, americano nebo caffè latte. Káva není jenom černá a její chuť už vůbec nemusí být pouze hořká. A stejně jako jsou druhy kávových nápojů rozmanité, jsou rozmanití i její milovníci. Vztah mezi kávou a osobnostním typem proto zkoumala nedávná studie, které se zúčastnilo tisíc kafařů. Výsledek? Vypadá to, že naši osobnost odráží to, po jakém kávovém nápoji ráno nebo odpoledne sáhneme. 

Espresso

Rychlé, jednoduché, a tak výtečné. Espresso je nápoj, který zbožňují všichni, kteří jsou ve spěchu a potřebují denní dávku vzpruhy. Nejvíce si ho vychutnávají vůdčí typy lidí, avšak častokrát po něm sáhnou i cestovatelé. Lidé, kteří pijí espresso, se vyznačují houževnatostí, náladovostí i pracovitostí, která může skončit workoholismem. Nepřežeňte své pracovní tempo a snažte si alespoň jeden den v týdnu od práce odpočinout.

Cappuccino

Kdo by nemiloval kávový nápoj s hustou pěnou na povrchu? Pokud si život nedokážete představit bez cappuccina, pak jste člověk, kterému nechybí kreativita i motivace. Zároveň je pro vás příznačné, že jste loajální ke svým přátelům a nesnášíte nudu. Je otázkou, zda je výhodou, nebo nevýhodou, že všechny věci potřebujete mít pod kontrolou. To platí třeba i při rozhodování, zda si na našlehanou pěnu nasypete skořici, cukr nebo ji ozdobíte toppingem. 

cappuccino

Americano a překapávaná káva

Velký černý nápoj je známkou lidí, kteří jsou přímočaří a mají rádi vše černé na bílém. V případě, že mezi takové lidi patříte, pak jste zároveň vážní, někdy náladoví a vždycky tišší než zbytek společnosti. Ostatní vás ale obdivují pro vaši pracovitost a spolehlivost. Nebojte se čas od času nalít do kávy mléko, uvidíte, že není špatné některé věci odlehčit. 

Caffè latte

Pro všechny milovníky caffè latte je typická nerozhodnost. Při objednání latte s příchutí dokážou u pokladny vystát důlek a stejně nerozhodní jsou i při mnohem důležitějších otázkách. S tím také souvisí, že jsou v pracovním týmu méně výrazní a snaží se vyhýbat názorovým střetům. Latte je zároveň symbolem lidí, kteří se drží normy a neradi jdou proti proudu. A stejně tak se neradi vzdávají i svého caffè latte. 

Latte

Affogato

Espresso s kopečkem vanilkové zmrzliny není pro každého. Pokud vám ale tato pochoutka říká pane, pak gratulujeme. Jste šťastný, hravý a vždy optimistický člověk, který věci dělá svým tempem a nenechá se nikým a ničím rozhodit. Zároveň patříte mezi noční sovy a ranní budíček je pro vás hotovým utrpením. 

ČTĚTE TAKÉ: Češi a káva! Nejraději máme turka v pohodlí domova

Titulka

MARIANNE AŽ DO SCHRÁNKY S POŠTOVNÝM ZDARMA

Časopis Marianne si nyní můžete, bez nutnosti platit poštovné, objednat až domů. Více informací se dozvíte zde.

Promotion