Promotion

A opravdu pálí mosty jen zamilované ženy, zatímco muži se snaží udržet manželku a milenku zároveň? Přinášíme vám odpověď na tyto a další časté otázky o nevěře. Toto téma je totiž opředeno celou řadou klišé a mylných představ, a to přesto, že se jedná, bohužel, o celkem běžně se vyskytující jev.

Promotion

Co všechno je nevěra?

Než se začneme zabývat jednotlivými otázkami, možná bude na místě definovat si, co to nevěra vůbec je. Moderní doba totiž přináší i moderní formy nevěry, a ještě modernější formy výkladů. Předně je nutné si říct, že definici nevěry dává ten partner, který se cítí být podváděný, a nikoliv ten, který je podle něj nevěrný. Jakkoli věty typu: „Byla to jen prostitutka a šlo mi jen o sex,“ „Vždyť jsem si s ním jen psala a k ničemu nedošlo,“ „Chodíme spolu jen na kafe a povídat si,“ mohou být myšleny upřímně, o tom, zda došlo či nedošlo k nevěře, si pro sebe rozhoduje partner dotyčné(ho). A to samozřejmě působí dodatečné problémy, protože někdy se stává, že se partneři na nevěře toho druhého prostě neshodnou.

Tím se zároveň dostáváme k tomu, že neexistuje jen jeden typ nevěry, definovaný pouze jako dokončený koitální styk s cizí osobou. Tato forma přitom není nutně ta nejvíc zraňující. Navíc, i tady bychom trochu narazili na to, zda počítat osoby stejného, respektive opačného pohlaví, či nikoliv. Ne, nevěra je pro „podváděného“ taková aktivita, ve které cítí, že byla zrazena důvěra a došlo k narušení intimity vztahu. A tak za nevěru může někdo považovat i to, když se partner platonicky do někoho zamiluje (byť mu to třeba ani neřekne), anebo když vytváří nesexuální intimitu s někým jiným než s ním, tedy když probírá svá niterná témata s cizím člověkem na Facebooku apod., zatímco s ním už ne. A existuje i nevěra časová. To když si váš partner s někým prostě „jen“ píše přes WhatsApp, zatímco sedí mlčky na pohovce a s vámi sotva kdy utrousí nějaké slovo.

Proč jsou lidé nevěrní?

Než přidělíme partnerovi nějakou psychiatrickou diagnózu, obvykle dávno neexistující „psychopatii“, je dobré si říct, že lidé jsou nevěrní nejčastěji z dlouhodobé frustrace ve vztahu. Ta může být způsobena mnoha faktory...

...CELÝ ČLÁNEK NAJDETE V ZÁŘIJOVÉM ČÍSLE S KUPONY NA DNY MARIANNE.

Titulka

Promotion