Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Jídlo

Doplňky stravy pro ženy - tip na 3 podle různých životních období

Téma ženy je věčné. Opěvují je zpěváci ve svých písních, filmaři o nich točí filmy a dokumenty a z historického hlediska prošlo postavení ženy ve společnosti neuvěřitelným posunem. Od v podstatě „doplňků mužů“, k jejich rovnocenným partnerům. A přesto, že se ženy mužům v lecčem vyrovnají, či je předčí, jsou také křehká a něžná stvoření, které je třeba hýčkat a opečovávat. Nejlepší cestou je vždy pestrá a vyvážená strava, pohyb a zdravý životní styl. V případech, kdy to zcela nejde, nebo není reálné vhodné živiny přijímat ze stravy, je tu možnost, sáhnout po doplňkách stravy.

Redakce Marianne | 10. 06. 2015

1. Na podporu imunity

Mít dobrou schopnost našeho organismu rychle a účinně bojovat s negativními vlivy okolního prostředí, je nezbytné po celý život. Proto toto zmiňujeme jako první. Imunitu můžeme ovlivnit hodně právě svým životním stylem a stravou., Jelikož víme, že ne vždy to jde na sto procent, je dobré vědět, že je možné dodat tělu potřebné vitamíny, minerály a další organismu prospěšné látky i formou doplňků stravy, kde je jejich zastoupení koncentrovanější. Právě v podpoře imunity zažívá boom znovu objevený rakytník. A proč znovuobjevený? Jeho pozitivní účinky na organismus člověka byly známy již ve Starověkém Řecku. Pak se na něj pozapomnělo, což je škoda.  Nicméně nyní máme rakytník zpět v nejrůznějších formách, hodně zmiňovaný je zejména rakytníkový olej. Ten bývá získáván buď lisováním za studena nebošetrnou CO2extrakcí   Tato extrakční metoda dovoluje zachovat oleji důležití vitamíny i nanasycené mastné kyseliny 3, 6, 7 a 9. Rakytníkový olej je výborný pro podporu nejen imunitního, ale i kardiovaskulárního a trávícího systém.

2. Aby žena, ženou byla

Už v úvodu zaznělo, že ženy, ač jemné a něžné jsou dost silné, aby se vyrovnaly mužům. Navíc však mají něco, čím jsou charakteristické jen ženy – dar přivést na svět nový život.

Nicméně není to jen procházka růžovými sadem. Zejména před početím, v době pravidelného menstruačního cyklu. Ten sám o sobě je ve spojení s náladou žen, hodně diskutovaným tématem. Zejména mezi muži.

I na to však příroda stvořila pomocníka. Je jím Pupalka dvouletá. Olej ze semen pupalky dvouleté obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které si naše tělo nedokáže vyrobit samo. Je proto důležité, je dodat právě z potravy.Pupalkový olej pomáhá zachovat hormonální rovnováhu, přispívá k bezproblémovému menstruačnímu cyklu, pomáhá zvládat nepříjemné stavy spojené s obdobím před menstruací a zároveň působí příznivě na stav pokožky.. Každá žena se může cítit skvěle a žádný muž nemusí vědět, že čekáte své dny, jestliže nechcete.

3. Na zkrocení zlých kil

Přirozenou vlastností dam je se zkrášlovat. Každá žena chce být krásná a každá řeší svoji postavu. Stejně tak všechny ženy zažily období, kdy se svojí postavou nebyly příliš pokojeny. V dospívání, v těhotenství, po něm, některé po celý život.

Většině žen nespadne vysněná postava do klína (bohužel) a bez pravidelné, zdravé a vyvážené stravy a dostatku pohybu jí nedocílíme. Přesto přinášíme tip na pomocníky s přebytečnými kily. Ti sami o sobě stačit nebudou, to je Vám nejspíš jasné, ale mohou napomoci. Vyzkoušejte artyčok. Jeho extrakt obsahuje přirozeně se vyskytující antioxidanty, podporuje správnou funkci trávicího ústrojí a příznivě ovlivňuje hladinu tuků a cholesterolu v krvi. Jelikož se v naší stravě zcela běžně neobjevuje, je možné vyzkoušet Tukožroutky od společnosti Noventis., kdy jedna kapsle obsahuje 100 mg extraktu z artyčoku.

Při tréninku Vám může napomoci také Karnitin. Ten je mezi sportovci velmi oblíbený, neboť ti věří, že užívání karnitinu ve formě doplňku stravy pomůže zlepšit výkon, zrychlit oxidaci, snížit produkci volných radikálů, zamezit vzniku svalových křečí a zároveň jim během tréninku ochrání svalovou hmotu. Názory vědců na tuto problematiku jsou však různé. Proto je vhodné vyzkoušet, zda pocítíte stejné účinky.

Související články

Jídlo
Strava podle Ajurvédy: Jaké potraviny jsou vhodné pro váš typ těla?

Strava podle Ajurvédy: Jaké potraviny jsou vhodné pro váš typ těla?

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Dobrý nápad
KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

KVÍZ: Zdraví, sílu najdeš v sýru! Vyzkoušejte, zda se vyznáte v jednotlivých druzích

Lidé a místa
Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem

Vytvořte si na zahradě kancelář, pokoj pro hosty nebo hernu: Nechte se inspirovat tímto modulárním domkem