Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

10 kroků, jak si konečně správně umýt vlasy

Klepete si na čelo, že tohle přece umí každý? Ale ruku na srdce - nechybí vašim vlasům objem a rychle se nemastí? Že ano? Pak problem může být právě u jejich umývání. Zjistili jsme od profesionálů, jak to opravdu dělat správně:

Soňa Kotulková | 18. 05. 2017

1. Šamponujte správně
Při mytí si šampon nelijte přímo na vlasy, ale rozřeďte ho v kelímku s teplou vodou a tu pak lijte na více částí hlavy. Lépe tak napěníte celou pokožu hlavy a nebudete muset použít ani tolik šamponu.  Díky tekutější konzistenci se šampon dostane všude a mytí bude snadnější.


2. Volte správnou teplotu
Vlasy si myjte vodou, která není ani studená, ani horká. Studená totiž vlasy dobře neumyje, horká zase dráždí pokožku hlavy a vlasy se tím se pak můžou více mastit. Takže příjemně teplá voda je ideální.

3. Pěnivost ano nebo ne?
Když při mytí šampon nepění, není to chyba. Pracuje s mastnotou a nečistotami. Vlasy spláchněte a zkuste to ještě jednou. Pěna už bude bohatá.

4. Dobře smývejte!
Když se vlasy hodně mastí, může být příčina ve špatném vymytí šamponu nebo kondicionéru z vlasů. Proto vždy dobře smývejte zbytky šamponu, doba smývání má být jednou tak delší, než samotné mytí.

5. Správně nanášejte péči
Opět další důvod zamežení maštění vlasů - masky a kondicionéry nedávejte až k hlavě. Ideální je přípravek aplikovat do délek, asi 10 cm od hlavy a havně ho dobře nanést na konečky.

6. Regenerujte
Kondicionér je důležitý. Používejte ho proto po každém mytí. "Okyselí" pH vlasů a ty pak budou hladké a budou se krásně lesknout

7. Zamezte plihnutí
Důkladně vždy vymývejte i kondicionér a masku. Jinak vlasy splihnou a budou se více mastit

8. Opatrně s vysoušením
Po mytí si vlasy "nedrhněte" ručníkem, ale jemně je do něho zabate a nechejte froté pár minut vodu z vlasů vysát.

9. Pozor na rozčesávání!
Mokré vlasy jsou velmi křehké, proto s nimi zacházejte velmi opatrně. Na jejich rozčesání volte speciální kartáče, které je netahají, ani netrhají - vynikající zkušenosti máme např. s plastový kartáčem Tangle Teezer Splash.

10. Chraňte vlasy před teplem
Vysoké teploty vlasům nesvědčí, proto je chraňte. Před fénováním naneste do vlasů termoaktivní přípravky, které vlas obalí a tím je chrání před vlivem horka.