Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

4 chyby, které ženy dělají při úpravě obočí

Info ikona
Obočí

Říká se, že obočí je jako rám obrazu. Dokáže omladit, opticky nazvednout oči i dodat výraz. Umí ale taky pěkně vzhledu uškodit. Tady je pár tipů, co při úpravě obočí nedělat a co naopak ano.

Chyba č. 1: Příliš vytrhané

Obočí narozdíl od jiných chloupků na těle jen tak rychle nedoroste. Nic nevypadá hůře, než domalované tenké linky místo obočí. Proto při jeho úpravě opravdu platí pravidlo: dvakrát měř, jednou řež. Moc tenké obočí dělá zejména zralou pleť ještě starší. Vytrhávejte proto jen chloupky, které přesahují přirozenou linii jeho tvaru.

Chyba č. 2: Špatný výběr barvy

Mnoho žen si neuvědomuje, že když změní barvu vlasů, měly by změnit i barvu a odstín líčidla. Například blondýny by měly mít obočí spíše světlejší. Když je barva v teplém odstínu, nemůže být obočí ve studeném.

Mohlo by se vám líbit

Chyba číslo 3: Nevhodný tvar

Tvar určuje to, jak budete působit na své okolí. Příliš velké oblouky způsobí, že budete působit udiveně, ostře řezené obočí vyjadřuje přísnost, rovné vypadá nepřirozeně a uměle. Pokud si s tvarem obočí nevíte rady, objednejte se konzultaci k obdobníkům do tzv. brow barů.

Chyba č. 4: Špatně zvolené líčidlo

Aby obočí působilo přirozeně, nepostačí na jeho vykreslení klasická tužka na oči či řasenka. Tužky na obočí se od klasických liší svojí texturou - mají susší tuhu, a tak se s nimi snáze vykreslují jednotlivé chloupky. Také pudrové paletky na obočí mají susší texturu a neobsahují žádnou perleť. Skvělé jsou například gelové přípravky se štětečkem, se kterými dokreslené obočí od reálného téměř nepoznáte.

Mohlo by se vám líbit

Co naopak dělat pro dokonalé obočí?

Investujte do dobré pinzety. Ujišťujeme vás, že není pinzeta jako pinzeta a poznáte to převážně při vytrhávání miniaturních chloupků, které nekvalitní pinzeta nepobere anebo přetrhne.

Vždy upravujte obočí až po sprše. Kůže bude jemnější a chloupky půjdou vytrhnout mnohem lépe. Pokud sprchu nezvládáte, omyjte alespoň obličej horkou vodou a přes obličej si nandejte na deset minut nahřátý ručník. 

Vyberte si ideální produkt na dokreslení obočí. Chcete ho mít výraznější anebo toužíte po přirozenějším efektu? Tužka je na výraznější efekt, stíny či barevný gel na jemné zvýraznění. Vždy zvažte odstín - měl by být stejný, jako je vaše přirozená barva vlasů. Je lepší volit odstín do studena, nežli do tepla.

Mohlo by se vám líbit