Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Athleisure, nový styl, který si oblíbí všichni milovníci pohodlí

Info ikona
Reserved

V posledních měsících jsme zažili, co znamená, když se vše zastaví. A to doslova. Změnilo se vnímání světa, nás samotných a dokonce i módy. Zpomalený život se promítl do aktuálních kolekcí a vznikl tak nový styl s názvem athleisure (sportovně-městský styl).

Promotion | 20. 08. 2020

Pohodlné mikiny a legíny si velmi oblíbily módní ikony v 90. letech minulého století, později byly považovány především za oblečení do fitness a tělocvičen, ale dnes je s nadšením nosíme jak doma, tak na setkání s přáteli. Jednou z hlavních zásad trendu athleisure je multifunkčnost, kterou najdete i v nejnovější kolekci značky RESERVED.

Reserved kopeck
Zdroj: Reserved

Kromě již zmíněných mikin a legín obsahuje kolekce módní značky také pohodlné tepláky, košile vyrobené z měkkého a teplého úpletu, sportovní podprsenky, jednoduché, přiléhavé šaty a nepromokavé parky. Cílem stylu athleisure je kousky libovolně kombinovat i s jinými oděvy, které na první pohled ani nemusejí vypadat, že jsou určeny pro sport. Skvěle se doplňuje například elegantní sako nebo plášť, kalhoty s úzkými, rovnými nohavicemi a nápadné šperky. Právě proto je tento styl tolik oblíbený mezi influencerkami a modelkami – v legínách na jógu vypadáte dobře nejen při cvičení a meditaci, ale i v kavárně s kamarádkou nebo na schůzce s partnerem. Trend athleisure se stal také „uniformou“ těch, kteří řadu měsíců pracovali z domova. Na čem dnes nejvíce záleží, je komfort a snadné používání. Znovu toužíme po vyváženosti a pohodlí. Ovšem podle našich představ.

Dalším zajímavým prvkem jsou doplňky, které jsou pro styl athleisure příznačné: čepice beanie a sportovní baseballové čepice. Tato capsule kolekce dále nabízí věčně módní retro tenisky zvané „dad sneakers“ a turistické boty inspirované trekingem, které již několik sezon propagují skandinávské bloggerky. Nechybí zde ani taška a batoh, do něhož se vejdou všechny nezbytnosti, včetně výbavy na trénink nebo notebook.

Materiály použité v nové kolekci athleisure jsou převážně organické a z velké části vyrobené v Polsku. Je to skvělá volba pro vyznavačky aktivního životního stylu, i když v současnosti tráví mnohem více času doma. 

Athleisure kolekce značky RESERVED je dostupná v prodejně Reserved Václavské náměstí a na webových stránkách www.reserved.com.

Prohlédněte si celou kolekci