Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Mějte pleť jako z alabastru: Jak správně aplikovat make-up a získat perfektní vzhled po celý den

Která žena by si nepřála mít pleť jako porcelánová panenka? Ovšem někdy to není jen o výběru správného make-upu, ale o samotné technice jeho aplikace a přípravě pleti. Jak tedy docílit perfektního make-upu, který vydrží po celý den a zároveň bude působit přirozeně?

Veronika Zvonková | 7. 06. 2024

1. Pleť důkladně připravte

Dokonale čistá pleť je základ. Aby make-up dobře držel, měla by být pokožka zbavena veškerých nečistot a přebytečného mazu. Následně je potřeba důkladná hydratace, protože úloha make-upu je především sjednotit pleť, ačkoli některé druhy obsahují i hydratační složky. Hydratační krém obohacený o SPF faktor je jistotou a měl by být zahrnut v pravidelné ranní skin care rutině.

TIP: Nezapomeňte ani na dekolt. Pokud jde o oční okolí, použijte speciální oční krém. Dejte pokožce prostor krém vstřebat a mezitím si připravte sadu kosmetických štětců.

2. Aplikujte bázi pod make-up

Podkladová báze dokáže pleť perfektně vyhladit, sjednotit a připravit na aplikaci make-upu. Zaměřit byste se měla zejména na oblast T-zóny, která je make-upem nejčastěji narušována a v průběhu dne se rychleji mastí. Po nanesení báze vyčkejte, než zaschne, a až poté aplikujte samotný make-up.

TIP: Odstín make-upu by měl odpovídat vaší pokožce. Ideální způsob, jak si správný odstín vyzkoušet, je na denním světle v oblasti tváře a krku. Aplikujte make-up podél hrany obličeje směrem dolů a chvilku vyčkejte, než zcela přilne. Vyzkoušejte tři až čtyři odstíny a vyberte ten, který nejlépe splyne s vaší pokožkou.

3. Naneste make-up a pečlivě ho rozetřete

Make-up můžete nanášet štětcem, houbičkou nebo prsty. Štětce bývají pro jeho aplikaci ale nejlepší variantou, jelikož štětinky dokáží make-up perfektně rozetřít i v hůře dostupných oblastech. Produktu stačí malé množství, které je však potřeba pečlivě rozetřít. Zaměřte se důkladně na oblast okolo očí, vlasů, ušních boltců a brady. Rozetřete jej doztracena po hraně lícních kostí a pod bradou tak, aby nebyly vidět přechody. Dle potřeby můžete nanést druhou vrstvu, nezapomeňte však, že make-up by neměl působit jako maska.

TIP: Abyste zabránila tvorbě pupínků, je důležité dbát na důkladnou čistotu štětců a jiných aplikačních pomůcek. Bakterie se ve štětinkách a houbičkách velmi rychle množí, a proto je potřeba pravidelného čištění.

4. Zakryjte nedokonalosti

Na jizvičky, načervenalá místa či pupínky použijte korektor v odstínu pleti. Korektor pro oblast očního okolí slouží k zamaskování kruhů pod očima a měl by být naopak o něco světlejší. Neroztírejte jej, ale jemně vklepejte do kůže.

TIP: Korektor není dobré nenanášet přímo na nedokonalosti, ale nejdříve na hřbet ruky a odtud poté tam, kde je ho potřeba. Pokud byste si korektor aplikovala například přímo na pupínek, bakterie byste si při příštím použití korektoru po obličeji roznesla.

Mohlo by se vám líbit

Jak docílit toho, aby vám make-up v létě vydržel déle?

Nechcete se ani v létě vzdát make-upu? Linda Eiseltová si pro vás připravila jednoduché tipy, díky kterým prodloužíte životnost svého letního líčení.
marianne.cz

5. Dodejte pleti matný vzhled

Abyste docílila matného vzhledu pleti a make-up i korektor řádně zafixovala, použijte pudr. Vklepávejte jej velkým kulatým štětcem do pleti a soustřeďte se na jeho aplikaci i v okolí očí. Používejte takový, který odpovídá vašemu typu pleti. Pokud je vaše pokožka mastnější, měl by být pudr matující a o jeden až tři odstíny světlejší.

TIP: Abyste udržela pleť dokonale matnou po celý dlouhý den, přibalte si kompaktní pudr do kabelky a svůj vzhled dle potřeby v průběhu dne oživte.

6. Pleť rozjasněte a vykonturujte

Na připraveném podkladu skvěle vynikne konturovací pudr, tvářenka a rozjasňovač. Ve středu obličeje prosvětlujte a tam, kde chcete ubrat, stínujte tmavším make-upem. Například bronzer nanesený podél linie vlasů opticky sníží vysoké čelo.

7. Použijte fixační sprej pro dlouhotrvající vzhled

Pro dlouhou výdrž make-upu použijte fixační sprej. Zavřete oči a nastříkejte protřepaný sprej rovnoměrně na obličej ze vzdálenosti 30 centimentrů. Fixační spreje mohou mít různé účinky – hydratační, matující, rozjasňující, osvěžující, zklidňující nebo antibakteriální.

Mohlo by se vám líbit

4 věci, které byste měla vědět, pokud denně používáte make-up

Nedokážete si představit den bez make-upu? Věřte, že nejste jediná. I když make-up není žádným velkým kosmetickým strašákem, existuje několik pravidel, která byste při jeho pravidelném používání měla dodržovat.
marianne.cz
Inspirujte se námi vybranými produkty pro dokonalý vzhled pleti:
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami