Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jaké kosmetické štětce opravdu potřebujete?

Info ikona

Pokud nejste profesionál a líčením se neživíte, tak si vystačíte s osmi základními štětci. Ptáte se, jaké to jsou? Čtěte dál.

Markéta Vörös | 20. 11. 2017

Obecně platí pravidlo, že na krémové produkty volte syntetické a na pudrové, štětce s pravými chlupy. Pokud je to pro vás ale zároveň otázka etiky, syntetické můžete použít na všechny typy produktů. Tady je seznam štětců, které si musíte pořídit ještě letos.

1. Make-up

Je to nezbytnost ve vaší kosmetické taštičce. K aplikaci make-upu vždy bez výjimky používám štětec. Důvod je jednoduchý. Aplikace je přesnější a výsledný efekt dokonalý.

Ať už zvolíte kulatý či placatý, nešlápnete vedle.

2. Plochý na korektor

Některé korektory se mnohem lépe zapracovávají prsty. O tom není pochyb, protože teplo které jde z vašich prstů, krémový produkt skvěle rozpustí. Ale nedostanete se na všechna místa. Pro tyto účely zvolte kratší, plochý štětec se syntetickými vlákny.

3. Velký štětec na pudr

S aplikací pudru opravdu vsaďte na štětec, namísto pěnových houbiček, které jsou často přibaleny k samotnému pudru. Rovnoměrně rozprostře produkt po celém obličeji a finální efekt je delikátnější, než kdybyste použili houbičku.

4. Na tváře, jak slabikáře

Je rozdíl mezi krásnými, narůžovělými líčky a tvářemi, jako má Marfuša. A nikdo nechce být Marfuša! Ten perfektní štětec je šířkou zhruba stejný, jako vaše líčka. Lehce klenutý s volněji lepenými chlupy. Pokud má štětec chlupy velmi blízko a natěsno u sebe, efekt bude vždy mnohem výraznější a to je přesný opak toho, co chcete.

5. Obočí, jako má Cara

V případě, že používáte na úpravu obočí stíny, vosk, pomádu či gel, zvolte zkosený štětec ideálně s hřebínkem na druhém konci. Poskytne vám neuvěřitelnou přesnost a zároveň obočí lehce pročešete.

6. Na oči - malý

Malý štětec využijete, když budete chtít aplikovat stíny do vnitřního koutku oka a nebo je použít jako linku. Vybírejte ten s krátkými chlupy a zaoblený.

7. Na oči – střední

Je ideální na aplikaci očních stínů podél celého víčka, až k obočí. Měl by být měkký na dotek a ideálně velký jako váš malíček.

8. Na oči – na rozmazání do ztracena

Když chcete vytvořit výraznější líčení, budete potřebovat štětec na rozmazání do ztracena. V angličtině se používá pro tento štětec výraz „blending brush“. Bude to chtít trošku praxe, ale časem dovedete i evergreenové kouřové oči k dokonalosti.

Tipy na konkrétní štětce najdete v galerii.