Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Když vlasy po zimě pláčou. Víme, jak vypadá cesta za jejich uzdravením

Roztřepené konečky, vysušená pokožka hlavy, délky postrádající lesk nebo chomáčky vlasů zachycené na kartáči. Pokud tento scénář až nápadně připomíná aktuální stav vašich vlasů, nezoufejte. Známe několik způsobů, díky kterým vlasy po zimě opět dostanete do formy.

My víme – zima ještě neřekla poslední slovo a na některých místech republiky stále můžeme naměřit velmi nízké teploty. Přesto už mnoho z nás jaro netrpělivě vyhlíží – někdo hodiny brouzdá po zahradnictví, jiný si pořizuje barevné kousky do šatníku, a pak jsou tu také lidé, kteří po zimě sčítají rány. Pokud jste si v posledních týdnech všimla, že vaše vlasy nejsou v nejlepší kondici, nepropadejte trudomyslnosti. Podle slov kadeřníků je naprosto běžné, když vás po zimě trápí roztřepené konečky, vysušená pokožka hlavy nebo délky postrádající lesk a vitalitu. Navíc existuje několik jednoduchých kroků, díky kterým zimou zkoušené vlasy opět proměníte v nádhernou hřívu.

Zpátky do formy

Nahlédněte do koupelny a udělejte si menší revizi vlasových produktů. V zimě i na jejím sklonku je obzvláště důležité, abyste používala hydratační produkty, vlasové masky a pečující styling, který vlasy vyživuje a hydratuje. „Na druhou stranu se vyhněte produktům, které vlasy a vlasovou pokožku zbytečně vysušují. Na mysli mám pudry a laky,“ radí Dominik Merrel, majitel kadeřnictví studio flanér. Podle jeho názoru je také důležité, abyste po zimě navštívila svého kadeřníka, který vám nejen zastřihne konečky, ale také vlasům poskytne potřebnou péči. „Kadeřník vám po zimě může udělat také tzv. test elasticity, díky kterému bude zvolená péče účinnější a kadeřník bude vědět, zda použít hydrataci, protein nebo obojí,“ doplňuje kadeřnice Adéla Voglová.

Nezbytná domácí péče

Návštěvou kadeřnického salonu ale vaše mise za krásnými vlasy bohužel nekončí. Naopak, je nanejvýš důležité, abyste o své vlasy pečovala také v pohodlí domova. Kadeřníci se shodují, že základním kamenem jsou kvalitní vlasové produkty. „Výběr produktů raději přenechejte svému kadeřníkovi, který ví, jak vašim vlasům a vlasové pokožce předepsat přesně to, co potřebují.“ říká Matěj Novák ze studia flanér. Pokud patříte k ženám, které si vlasy po umytí nefénují,  zpozorněte. Dominik Merrel upozorňuje, že mokrá pokožka hlavy je živnou půdou pro bakterie, které můžou pokožku značně poškodit. S jeho slovy souhlasí také Matěj Novák: „Pomocí kulatého, popřípadě plochého kartáče a fénu, vlasy uhladíte, a tím je ochráníte před mechanickým poškozením. Pokud jste majitelkou vlnitých vlasů, tak místo kartáče sáhněte po difuzéru. Dbáme také na to, aby vlasová pokožka byla zcela vysušená, tím zabráníme přemnožení organismů, které mají na zdraví pokožky velký vliv. Mezi zmíněné organismy patří třeba kvasinky, které při přemnožení způsobují mastné lupy, v horších případech i zánět a s ním seboroickou dermatitidu.“

Mohlo by se vám líbit

Účesy pro ženy ve 40, 50 a 60 letech: Střihy, které vám uberou roky a sluší všem tvarům obličeje

Věděly jste, že vhodně zvolený účes leckdy dokáže strčit do kapsy i krém proti vráskám? Přinášíme vám tipy na nadčasové, a především lichotivé účesy, jejichž úprava vám nezabere příliš času, a navíc vám uberou věk.
marianne.cz

Když vlasy padají

Rychlý přechod ze zimních do jarních teplot může vést také k vypadávání vlasů. Pokud na svém hřebenu najdete chomáček vlasů, nemusíte nutně propadat panice. „Je normální ztratit až 100 vlasů denně, tedy za předpokladu, že dorůstají,“ vysvětluje Anabel Kingsley, tricholožka společnosti Philip Kingsley. I když toto číslo zní děsivě, nesmíme zapomínat, že v průměru máme na hlavě až 100 000 vlasů. Podle Dominika Merrela je důležité, abyste se zaměřila na prevenci: „Skvělým příkladem je pravidelná masáž vlasové pokožky a produkty s obsahem proteinu, které posilují vlasová vlákna."

Mohlo by se vám líbit

Padají vám vlasy po covidu? Pomůže speciální péče a láska, říká kadeřnice Lea Trabak

„Chřipečka” to nebyla. Jste rádi, že je covid za vámi. Ale pak to přijde: Ve výlevce máte chuchvalce vlasů. Na hřebenu to není jiné, vaši ex kštici vám nenápadně z oblečení obírá kamarádka a doma na podlaze se vám z vlasů dělají hnízdečka. Jsou všude, jen ne na hlavě. Pohltí vás stres... Naštěstí pro vás máme dobré zprávy!
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Redakce Marianne doporučuje: Nejlepší šampony z drogerie, které vám zajistí krásné a zdravé vlasy

Krása
Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Jak se zbavit oteklého obličeje po ránu: Zkuste 3 jednoduché triky, po kterých se vám rychle uleví

Krása
Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Rychlá pomoc při akné: Jak se zbavit nečekaných pupínků, které se objeví v nejhorší možnou chvíli

Krása
Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody

Žiletku vyhoďte do koše. Pro dokonale hladkou pokožku jednou pro vždy zkuste efektivnější metody