Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Matná pleť se vrací!

Rozjasňovač už nebudete potřebovat, naopak vyrazte do nejbližší parfumerie pro pudr. Lesklá pleť je konečně out, kosmetiku ovládly matné textury.

Markéta Vörös | 21. 11. 2018

No sláva! Přiznávám, že už jsem se na všechny ty přeleštěné modelky z časopisů, ale mnohdy i ženy na ulici, které vypadaly, jako by právě uběhly maraton, nemohla koukat. Trend tzv. „glass skin“ jsem nikdy nepochopila a rozhodně jsem mu neholdovala. Kdo by chtěl dobrovolně vypadat zpoceně? Já rozhodně ne! Nechápejte mě špatně, trocha lesku určitě není na škodu, pleti dodá mladistvou jiskru. Ale všeho moc škodí.

fgffg

Fotka vs. realita

Za všechno mohou sociální sítě a naše posedlost fotkami. Trend lesklé pleti totiž vypadá moc pěkně v mobilu, ale naživo je to slabší. Věděli jste, že vizážisté dávají při focení modelkám na oční víčka lesk na rty, aby dosáhli vytouženého lesku? Co si budeme říkat, tohle rozhodně není produkt, který bychom v běžném životě chtěli používat jinam než na rty, komfortní to asi nebude.  

dgdfdfs

Kde se „glass skin“ mánie vzala? Hyperlesklá pleť je americký trend, vždy stylové Francouzky rozjasňovačům nikdy moc nepodlehly, na jejich vkus je to prostě moc. Uznávaní make-up artisté to vidí podobně. Linda Cantello, mezinárodní vizážistka Giorgio Armani, návrat matné pleti vítá. „Je to dobře, s leskem se to přehnalo, všichni začali vypadat jako Plechový muž v Čaroději ze země Oz,“ říká. 

Hyperlesklá pleť je americký trend, Francouzky rozjasňovačům nikdy moc nepodlehly.

Pudr nové generace

S matnou pletí se do hry vrací pudr. Ten neměl posledních pár let vůbec na růžích ustláno, protože nám bylo ze všech stran vtloukáno do hlavy, že vysušuje, a tak není vhodný pro zralou pleť. Podobně jako další kosmetické produkty, i pudry ale prošly v posledních letech velkou proměnou. Dnes pořídíte produkty, které nejenže pleť nevysušují, protože jsou hydratační, ale navíc se lépe poperou s chloupky na obličeji a nezvýrazňují je jako dříve. „Výsledkem je permanentně krásná a přirozená pleť bez zbytečného lesku, jakou měla například herečka Liv Tyler ve filmu Pán prstenů,“ dodává vizážistka světových celebrit Charlotte Tilbury. A já souhlasím.

gfdhfhd