Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nenápadná kosmetická chyba, kterou dělá většina z nás

Info ikona
Kosmetika

Používáte kvalitní kosmetické produkty s vytříbeným složením, a přesto vaše pleť nezáří na míle daleko? Možná děláte jednu z nejzákladnějších kosmetických chyb – kosmetiku skladujete na špatném místě!

Udržet kosmetický produkt ve špičkovém stavu je alfou omegou zdravé a zářivé pleti. Bohužel, mnoho z nás přehlíží dobu expirace jednotlivých produktů, což se následně rychle projeví na jejich kvalitě. Zapomínat bychom neměli ani na prostředí, ve kterém kosmetiku skladujeme. I když by se mohlo zdát, že produkty v obalech vydrží téměř vše, opak je pravdou. Na to upozorňuje také výzkum společnosti Face the Future, který zjistil, že většina kosmetických nadšenců skladuje kosmetiku na špatném místě. Například na koupelnové poličce…

Mohlo by se vám líbit

Zrádná koupelna

Ruku na srdce, kdo má své oblíbené kosmetické produkty uložené v koupelně? Podle zmíněného výzkumu, které se zúčastnilo 2000 respondentů, zvolilo koupelnu jako hlavní úložiště kosmetiky 61 % dotazovaných. A není divu, vždyť z praktického hlediska je koupelna logickou volbou. Kdo by nechtěl mít kosmetiku na místě, kde se každý den sprchujeme, umýváme obličej a připravujeme do práce? Pravdou ale zůstává, že podle kosmetických odborníků patří koupelna k jedné z nejhorších místností, kde bychom kosmetiku měli uchovávat.

Vše je dáno tím, že pečující kosmetika je velmi citlivá na teplotní výkyvy. Koupelna, ve které se horký vzduch proměňuje ve vlhkost, si rozhodně může pohrát s kvalitou jednotlivých výrobků. „Když se sprchujete, vaše koupelna se výrazně zahřívá, což může znamenat katastrofu pro pečující kosmetiku. Rychlé zahřívání a ochlazování, ke kterému dochází, může zásadně změnit strukturu produktu a učinit ho vodnatějším. To v konečném důsledku sníží jeho účinnost,“ vysvětluje odbornice na kosmetiku Kimberley Hulme pro Stylist. Pokud tedy nechcete nic riskovat, přesuňte svou kosmetiku z koupelny do mnohem bezpečnější místnosti.

Info ikona
Kosmetika

Na obalu záleží

Mnoho milovníků kosmetiky si vybírá produkt podle obalu. Minimalistický design, netradiční zpracování nebo personifikace hrají při nákupu důležitou roli. Přitom bychom v první řadě měli sledovat to, v jakém obalu je produkt „zabalen“. Pravděpodobně nejhorším obalem je sklo, které propouští vzduch a světlo, což následně vede k znehodnocení produktu. Velmi opěvované obaly s „pumpičkou“ také mají chybu na kráse. Pokud totiž danou kosmetikou delší dobu nepoužíváte, produkt zatvrdne v trysce nebo pumpičce a je hotovým semeništěm bakterií. Produkty s vitamínem C nebo retinolem jsou zase náchylné na sluneční záření a teplo, a tak se vyplatí, když je budete skladovat v chladné skříni.

Dokonce i produkty, jako jsou peelingy a čisticí produkty na obličej, které jsou speciálně navržené na použití v koupelně, bychom měli správně skladovat. V ideálním případě je nenechávejte pod sprchovou hlavicí, ze které můžou ukapávat nechtěné kapičky vody. Zároveň pečlivě sledujte konzistenci a vzhled těchto produktů. Pokud produkt začne vypadat nebo vonět jinak, jde o jasné znamení, že byste se s ním měli rozloučit. Pokud se některé z produktů rozhodnete v koupelně ponechat, ujistěte se, že jsou zcela utěsněné.

Zdroj: you.co.uk, stylist.co.uk

Mohlo by se vám líbit