Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Oleje na rty: maximální péče i lesk

Info ikona
lips

Chcete efekt lesku na rty a zároveň výživu a ochranu, jakou poskytuje balzám? Perfektním řešením je olej na rty, který spojuje to nejlepší z obou světů.

Karolína Demelová | 25. 10. 2023

Trend lesklých rtů podle všeho jen tak nezmizí, pokud ale chcete obzvlášť s příchodem chladnějších dnů dodat puse vedle šťavnatého looku i tolik potřebnou výživu, vyměňte klasický lesk za olej. Výsledný finiš je víceméně k nerozeznání, jen s tím rozdílem, že vám večer vaše pusa poděkuje za láskyplnou péči.

Mohlo by se vám líbit

Parťák na zimu i pro suché rty

Pokud máte rty věčně vysušené a plné šupinek, budou pro vás oleje dokonalou volbou – jsou totiž plné pečujících ingrediencí, které dodají jemné kůži výživu a hydrataci, ochrání ji a zamezí vysušování. Vedle koktejlu rostlinných olejů, například jojobového, mandlového, třešňového nebo šípkového v nich obvykle najdete i hydratační kyselinu hyaluronovou, vitamin E a v některých i zklidňující med nebo třeba kolagen. Jinými slovy, skutečně se o pusu postarají stejně dobře jako kvalitní balzám na rty, jen jí navíc propůjčí i neodolatelný lesk. A nebojte, lepivý nebo mastný pocit u nich opravdu nehrozí.

Oleje na rty: maximální péče i lesk

S kapkou barvy

Pokud je vám jen samotný lesklý finiš málo, klidně můžete sáhnout i po tónované verzi oleje, která rty lehounce zabarví. Jestli ovšem preferujete trochu definovanější look, vykreslete napřed rty konturovací tužkou, případně přejeďte i oblíbenou rtěnkou a teprve poté naneste olej. Ano, oleje stejně jako lesky na rty nepřežijou celý den, nicméně jejich nanášení je tak snadné a příjemné, že vám rozhodně nebude zatěžko vytáhnout párkrát během dne z kabelky tubu a přejet pusu tímhle olejovým pohlazením znova.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku