Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejspíš znáte glazovanou keramiku. Slyšeli jste ale někdy o glazovaných vlasech?

Info ikona
Hailey Bieber

V létě bývají vlasy trochu sušší a matné, ale co takhle jim dodat trochu lesku? Letos to tak nejspíš bude. V tuto chvíli se stávají populárními totiž takzvané glazované vlasy.

Tereza Čaladi | 17. 06. 2023

Už tu byl trend skelných nehtů, skelné pleti a bylo jen otázkou času, kdy dojde i na lesklé vlasy. A je to právě teď. V angličtině se jim přezdívá „glazed donut hair“, jelikož svou texturou připomínají lesklou cukrovou polevu donutu (typické americké koblihy s dírou uprostřed). V českém prostředí bude možná trefnější přirovnání ke keramice. A sice když se na keramický výrobek po vytažení z pece nanese vrstva speciálního materiálu zvaného glazura, která mu dodá lesk na ochranu.

Vlasy takto typicky nosí Hailey Bieber, která je s tímto konkrétním vlasovým trendem úzce spjata. Ale britský magazín Glamour předpokládá, že se během roku 2023 rozšíří všude. Létem počínaje, jelikož tvoří přívětivou kontrastní alternativu k matným slaným plážovým vlasům. Na rozdíl od nich se totiž sluneční paprsky od těch glazovaných krásně odráží.

Jak na glazované vlasy?

Oblíbíte si je zejména z toho důvodu, že je opravdu jednoduché je vytvořit. Podle nedávného Tik Tok trendu , který na glazované vlasy upozornil, si stačí po umytí a před vysušením na vlasy nanést bionické tonikum. Existuje ovšem více způsobů. Glamour zjistil, že stylista Hailey Bieber doporučuje využít sérum pro lesklé vlasy, hydratační lak na vlasy a uhlazující krém na vlasy. Kromě toho pomáhá průběžné využívání kondicionérů a masek na vlasy.

Ke stylizaci vlasů je stačí sčesat na jednu stranu. Můžete je mít přitom pouze rov a dohladka učesané, nebo je můžete i trochu navlnit. Kromě toho jdou dohromady i se současným trendy drdolem, okolo nějž můžete mít vlasy uhlazené, nebo předek trochu povolený.

Způsobů je opravdu spoustu. Inspirovat se můžete v naší galerii.

Jak nosit glazované vlasy? Inspirujte se celebritami
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku