Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Žhavý vlasový trend, kterému propadla Dakota Johnson i Emily Ratajkowski: Vytvořte si dokonale lesklé liquid hair

Časy, kdy všechny ženy toužily po rozkošných kudrlinách nebo atraktivních plážových vlnách, jsou pryč. Vlasy, které letos ovládly přehlídková mola a červený koberec, se nedají popsat jinak než jako krásné, zdravé a především lesklé. Název liquid hair, neboli tekuté vlasy, získaly díky tomu, že působí skutečně jako tekutina, která stéká z hlavy po šíji až na ramena. V čem tento trendy účes spočívá a jak docílit lesku, který každého oslní?

Žhavému vlasovému trendu roku 2024 už stihly propadnout Jennifer Lopez, Hailey Bieber, sestry Kardashian a Jenner, Emily Ratajkowski a především Dakota Johnson, která si velice zakládá na kvalitě svých kadeří a je vždy připravená jít vstříc nejnovějším lookům. Vlasy všech zmíněných jsou nyní hladké, lesklé a často vypadají jako tekuté. Nepleťte si je však s wet hair trendem, který vytváří efekt mokré hřívy. Liquid hair jsou na rozdíl od mokrého stylingu extra lesklé i za suchého stavu. Doslova lákají ostatní, aby si na ně sáhli a přesvědčili se, zda jsou na dotek stejně úžasné jako na pohled. Měly by vypadat tak, aby jejich lesk odrážel světlo stejně jako vodní hladina.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barva vlasů pro rok 2024: Sluší každé ženě v každém věku

Barva roku 2024 se stává i nejvíc trendy barvou na vlasy pro letošní rok. Nádherná broskvová „peach fuzz“ přináší novou dimenzi ženskosti a smyslnosti. Tento trend je jemný a přesto výrazný. Jakým všemožným způsobem se s tímto odstínem dá kouzlit a co o něm říká Kristýna Bláhová z Hairdreams by Yes?
marianne.cz

Návrat k přirozené kráse

Kadeřnice světových hvězd Clariss Rubenstein přirovnává tento vlasový trend k rovným, vyžehleným účesům z 90. let, ovšem v mnohem zdravější a krásnější verzi. Zároveň vyzdvihuje, že podobný look jsme mohli vidět už před pár lety, i v tomto případě ale můžeme najít značný rozdíl a příklon k přirozenosti. „Na rozdíl od glass hair neboli skleněných vlasů, které se těšily velké popularitě okolo roku 2018, jsou liquid hair měkčí a elegantnější,“ dodává kadeřnice. Takový účes oslní každého, ať půjdete na luxusní večírek, na rande nebo budete hřívou pohazovat ve slunečním svitu jen tak při chůzi na ulici.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Jak dosáhnout lesku tekutých vlasů?

Liquid hair vypadají zdravě a zdravé také přímo musí být. Bez toho se můžete snažit sebevíc a oslňujícího lesku se vám nikdy nepodaří dosáhnout. Vlasy potřebují být extrémně hydratované a vyživené, ovšem pečovat o ně musíte správně. Rozhodně neplatí, že čím víc vlasových produktů si na ně dáte, tím budou lesklejší.

4 kroky, které vás dovedou k dokonale lesklým liquid hair

  1. V první řadě si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklá. Pokud budete chtít použít masku i kondicionér, myslete na to, že kondicionér je potřeba aplikovat až po masce, jelikož uhlazuje a uzavírá vlasové šupiny. Aplikace masky jako poslední krok by tak neměla již žádný význam.
  2. Dále do mokrých vlasů dejte hydratační přípravek proti krepatění  použít můžete sprej, olej či bezoplachové sérum.
  3. Vlasy dokonale vyfoukejte pomocí kulatého kartáče (ideálně s kančími štětinami, které dokážou vlasy perfektně uhladit). Pokud je potřeba některé prameny ještě srovnat a usměrnit, použijte žehličku. Věnujte pozornost i konečkům, aby celkový účes perfektně uzamkly.
  4. Poletování nezbedných jemných vlásků eliminujete finálním leskem ve spreji.
V galerii najdete tipy na produkty, které by vám měly k vytvoření liquid hair pomoci:
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami