Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Proč svou kosmetickou taštičku obohatit o pečující olej na rty

Info ikona
Rty

Nejen v zimních měsících je nedílnou součástí našich kabelek a kosmetických taštiček balzám na rty. Zkuste arzenál balzámů posílit ještě o jeden produkt, který vaše rty doopravdy vyživí a dodá jim notnou dávku hydratace.

Nejlepší přítel našich rtů v zimě? Pokud by nám někdo položil tuto otázku, pravděpodobně bychom bez váhání odvětili – balzám na rty. Možná bychom ale neměli dělat ukvapené závěry, neboť balzámu výrazně šlape na paty olej na rty.

Povětšinou bezbarvý olej má nejen skvělou konzistenci, která je na pomezí lesku a balzámu, ale především vyniká svým složením. Díky tomu máme jistotu, že jeho výživné ingredience doopravdy proniknou do rtů a prokážou nám službu, kterou v zimních měsících potřebujeme nejvíce, tedy hydrataci.

Mohlo by se vám líbit

Balzám na rty vs. olej na rty

Ano, rozhodně nechceme všechny balzámy házet do jednoho pytle. I v jejich případě totiž velmi záleží na složení. Pokud ale používáte balzám na rty, který obsahuje například mentol, eukalyptus, mátový olej nebo kafr, pak se rozlučte s myšlenkou hydratovaných a zdravých rtů. Zmíněné ingredience totiž poškozují kožní bariéru rtů, a následně rty vysuší či podráždí.

Naopak oleje na rty povětšinou obsahují složky, které proniknou hluboko do rtů a doopravdy je hydratují. V ideálním případě se tedy v parfumeriích či drogeriích poohlédněte po olejích na rty, které obsahují složky jako avokádový olej, med, jojobový olej nebo zlato v tekuté podobě, tedy ricinový olej. Zároveň se vyhněte potenciálně dráždivým složkám, jako je syntetická vůně či kyselina salicylová, neboť tyto složky mohou narušit kožní bariéru rtů.

Info ikona
Rty

Kdy olej na rty používat?

Jak už bylo zmíněno, olej na rty je skvělým pomocníkem v zimních měsících, kdy naše rty volají po hydrataci. Na druhou stranu platí, že ho bez problému můžete používat celoročně, neboť jde o velmi víceúčelový produkt. Olej na rty totiž můžete používat nejen samostatně, tedy jako pečující produkt, ale také ho lze nanést přes jiný produkt na rty. Výsledkem budou lesklé, avšak nikoliv lepivé, rty.

Pokud ve své kosmetické taštičce ještě nemáte žádný olejíček na rty, pak vybírejte pečlivě. Kromě výše uvedeného složení se také rozhodněte, zda chcete bezbarvou variantu nebo lehce zbarvený olej, který nahradí lesk na rty.

A jak často olej na rty používat? Olej na rty můžete bez problému přizvat do své ranní a večerní kosmetické rutiny. Pravdou ale zůstává, že nic nebrání tomu, abyste ho používali také během dne na již namalované rty. V tomto ohledu tedy záleží pouze na vás a vašich preferencích.

Mohlo by se vám líbit