Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Krása

Proč vsadit na kosmetické produkty, které obsahují banán?

Info ikona
Banán

Mysleli jste si, že banán patří jenom do ovocného salátu? Naopak, v posledních měsících si ho zamilovaly kosmetické značky, které vsází na jeho zázračné účinky i omamnou vůni.

Promotion

Už jsme si zvykli, že nakupujeme pečující kosmetiku s kokosem, avokádem nebo okurkou. Aktuálně ale můžeme v regálech s kosmetikou narazit také na produkty, jejichž hlavní složkou je banán. Banánová dužina a extrakt ze slupek zralých banánů se totiž přidává do řady výživných, rozjasňujících a exfoliačních produktů, na kterých si vaše pleť doslova smlsne.

Banánové mámení

V první řadě je důležité vysvětlit, že v kosmetických produktech naleznete výtažek z banánů, který nese označení musa sapientum nebo musa paradisiaca. Jedná se o prášek, který se do pečujících produktů přidává společně s konzervační látkou fenoxyethanol, a to z toho důvodu, aby nedocházelo k růstu mikroorganismů. Díky tomu je pečující kosmetika s banánem šetrná k pokožce a můžete ji bez strachu používat.

Aktuálně na trhu naleznete hned několik produktů s banánem, které stojí za vyzkoušení. Skvělou volbou jsou banánové masky na obličej, které redukují maz a obnovují přirozený jas pokožky. Krok vedle neuděláte ani s banánovým balzámem na rty, díky kterému se rozloučíte s popraskanými a suchými rty. A v neposlední řadě můžete vyzkoušet také banánové šampony a kondicionéry, jejichž vůně vás naprosto očaruje.

Info ikona
Banán

Proč vyzkoušet produkty s banánem?

Banánovým slupkám nelze upřít antimikrobiální schopnosti, které jsou způsobeny přítomností polyfenolů. Pokud tedy hledáte produkt, který pokožku dokonale vyčistí, poohlédněte se po kosmetice právě s výtažky z banánových slupek. Zároveň mají výtažky z banánových slupek protizánětlivé účinky, a proto jsou ideální pro suchou nebo aknózní pleť.

Opomenout nemůžeme ani banánovou dužinu, která naopak vyniká svými hydratačními a výživnými vlastnostmi. I díky tomu můžete banánovou dužinu objevit ve vyživujících tělových krémech nebo krémech na ruce. Navíc je banánová dužina také zdrojem alfa-hydroxykyselin (AHA), a tudíž odstraňuje odumřelé kožní buňky a krásně rozjasňuje pleť.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion