Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Proč vsadit na kosmetické produkty, které obsahují banán?

Info ikona
Banán

Mysleli jste si, že banán patří jenom do ovocného salátu? Naopak, v posledních měsících si ho zamilovaly kosmetické značky, které vsází na jeho zázračné účinky i omamnou vůni.

Už jsme si zvykli, že nakupujeme pečující kosmetiku s kokosem, avokádem nebo okurkou. Aktuálně ale můžeme v regálech s kosmetikou narazit také na produkty, jejichž hlavní složkou je banán. Banánová dužina a extrakt ze slupek zralých banánů se totiž přidává do řady výživných, rozjasňujících a exfoliačních produktů, na kterých si vaše pleť doslova smlsne.

Mohlo by se vám líbit

Banánové mámení

V první řadě je důležité vysvětlit, že v kosmetických produktech naleznete výtažek z banánů, který nese označení musa sapientum nebo musa paradisiaca. Jedná se o prášek, který se do pečujících produktů přidává společně s konzervační látkou fenoxyethanol, a to z toho důvodu, aby nedocházelo k růstu mikroorganismů. Díky tomu je pečující kosmetika s banánem šetrná k pokožce a můžete ji bez strachu používat.

Aktuálně na trhu naleznete hned několik produktů s banánem, které stojí za vyzkoušení. Skvělou volbou jsou banánové masky na obličej, které redukují maz a obnovují přirozený jas pokožky. Krok vedle neuděláte ani s banánovým balzámem na rty, díky kterému se rozloučíte s popraskanými a suchými rty. A v neposlední řadě můžete vyzkoušet také banánové šampony a kondicionéry, jejichž vůně vás naprosto očaruje.

Info ikona
Banán

Proč vyzkoušet produkty s banánem?

Banánovým slupkám nelze upřít antimikrobiální schopnosti, které jsou způsobeny přítomností polyfenolů. Pokud tedy hledáte produkt, který pokožku dokonale vyčistí, poohlédněte se po kosmetice právě s výtažky z banánových slupek. Zároveň mají výtažky z banánových slupek protizánětlivé účinky, a proto jsou ideální pro suchou nebo aknózní pleť.

Opomenout nemůžeme ani banánovou dužinu, která naopak vyniká svými hydratačními a výživnými vlastnostmi. I díky tomu můžete banánovou dužinu objevit ve vyživujících tělových krémech nebo krémech na ruce. Navíc je banánová dužina také zdrojem alfa-hydroxykyselin (AHA), a tudíž odstraňuje odumřelé kožní buňky a krásně rozjasňuje pleť.

Mohlo by se vám líbit