Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trend podzimu 2023: retro pletené vesty. Máme pro vás 5 tipů, jak je nosit

Info ikona
pletené vesty

Venku jsou sice stále ještě letní teploty, ale podzim už je v dohledu. Věřte nám, že ten letošní by vám neměly v šatníku chybět právě pletené vesty. Nejenom, že jsou nyní opět trendy, jsou zároveň i ideální pro nastávající přechodné období.

Tereza Čaladi | 9. 09. 2023

Pletené vesty si užívaly slávu zejména v minulém století. Velmi trendy byly v 90. letech a okolo roku 2000, kdy je nosily jak ženy, tak muži. Možná si z tohoto období také instantně vybavíte Chandlera Binga ze seriálu Přátelé, který je s tímto stylem tak nějak spojený, nebo hlavní hrdinku, Aliciu Silverstone, z filmu Clueless (česky Bezmozná). Nyní je ovšem opět můžete vidět ve výlohách. A než přijde podzim, kdy nastane jejich čas, je dobré si říct, jak je nosit.

Pletené vesty na několik způsobů

Začneme tím, že existuje hned několik druhů pletených vest. Jistě si vybavíte ty klasické vzorované, nyní jsou ale populární i ty jednobarevné, či jednobarevné s pouze pár proužky. Zde je dobré zmínit, že pokud se rozhodnete pro ty se vzory, je vhodné vestu doplnit nevzorovanými kusy oblečení. A zase naopak.

A co se týče střihu, pak můžeme mluvit o vestách s výstřihem do V, o vestách ke krku či s límečkem, a o oversized pletených vestách.

Mohlo by se vám líbit

Velký průvodce podzimními svetry: Víme, kde pořídíte stylové i nadčasové svetry

V následujících měsících budeme toužit po jediném – zachumlat se do příjemného svetru a přečkat podzimní nečas. Přinášíme vám proto výběr těch nejkrásnějších svetrů, které vás během letošního podzimu nenechají ve štychu.
marianne.cz

S čím pletené vesty kombinovat?

Existuje celá řada způsobů, jak výše popsané vesty nosit. Zde je několik základních z nich, které se vám budou tento podzim jistě hodit:

  • v kombinaci s košilí

Vesty s košilí jsou zkrátka evergreen! Snad jakoukoliv pletenou vestu ke krku si můžete vzít k bílé košili. Zvolit můžete ale i barevné. Například k hnědo-černé vzorované vestě černou košili. Tato varianta je pro přechodné podzimní období ideální. Krásně se přitom kombinuje s džínami či s černými kalhotami.

  • samostatně

Během babího léta je ideální nosit vestu samotnou. Ta se kombinuje ještě snadněji – optimální je k džínům, širokým kalhotům, či i k šortkám. Obvykle se tak nosí ty s výstřihem do V, je to ale možné i u těch ke krku. A navrch kožená bunda.

  • na šatech

Hitem podzimu ale nejspíš bude právě tato kombinace – oversized pletená vesta na volných letních baggy šatech, či i klasická vesta ke krku na oversized šatech, nebo k dlouhé sukni. Když tento model zkombinujete s teniskami, jen těžko se mu dát odolat. Nejenom, že je extrémně pohodlný, ale i opravdu dobře vypadá! Přesvědčit se o tom můžete například na Instagramu.

  • na tričku

Podobně jako se nosí pletené vesty na košilích, tak se nosí i na bílém krátkém tričku (případně i dlouhém). Tento vzhled je příjemný a jednoduchý a alespoň vás nebudou vesty na kůži kousat. Kombinují se přitom podobně jako ty, co se nosí samostatně, tedy například s širokými džínami a koženou bundou.

  • se svetrem

Nakonec až přijde chladnější podzim, bude se vám jistě hodit i tento tip. V tomto případě doporučujeme nedávat oversized vestu na svetr, ale spíše dát na vesty na tělo větší svetr. Optímální je ten na rozepínání.

Inspirujte se, kde pletené vesty pořídit
Mohlo by se vám líbit

Už máte podzimní šaty? Vybrali jsme 12 stylových šatů, které vám budou slušet

Zatímco v letních měsících upřednostňujeme volné šaty, během podzimu automaticky saháme po dlouhých kalhotách a džínách. Přitom stylové šaty z příjemných materiálů můžeme obléknout i na podzim.
marianne.cz
Zdroj článku