Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Ikonická ofina ze 70. let se vrací: Tak trochu jiná záclonka

Info ikona
Kaley Cuoco

Móda i účesy z poslední třetiny 20. století hlásí návrat a nyní došlo i na takzvanou záclonkovou ofinu. Nosí se ovšem trochu jinak než v 70. letech. Teď ji lze upravit tak, aby byla vhodná pro všechny typy vlasů a může být ofinou i pouze „napůl“.

Tereza Čaladi | 8. 07. 2023

Léto je tu, a to je pro vlasové proměny jako stvořené. Některé ženy si zkrátí vlasy úplně, jiné touží pouze po částečné změně, která zároveň ale dokáže od základu změnit jejich vzhled, a tou je ofina! My pro vás máme tip na takovou, která je vidět, když chcete, ale když ne, snadno zmizí prohrábnutím vlasů. Je tedy vhodná, pokud si touto změnou nejste ještě jisté.

Mohlo by se vám líbit

Záclonková ofina

V posledních letech si užíváme ve velkém návrat 70., 80. i 90. let. Bylo jen otázkou času, než dojde na to, že se opět bude nosit tato stylová ofina. Takzvaná záclonka, jak se jí také přezdívalo, byla naprostým hitem v 70. letech, který nosil snad každý, samozřejmě včetně celebrit (charakteristická je například pro herečku Jane Birkin).

Info ikona
Jane Birkin, 1970

Jak přesně záclonka vypadá?

Jak název napovídá, tato ofina dokonale rámuje obličej, podobně jako záclona u okna. Uprostřed bývá kratší, pak se prodlužuje směrem k obvodu obličeje. „Není to pevná ofina, ale také to není jen rámování obličeje. Je to někde mezi a hodí se i pro většinu délek vlasů,“ řekl magazínu Glamour Dom Seeley, vlasový stylista celebrit a mezinárodní kreativní ředitel ColorWow.

Jak se záclonka nosí dnes

Dříve se záclonka nosila tak, že byla ofina jednoduše rovná, případně nadzvednutá a vyfoukaná pomocí kulatého kartáče. Dnes jde ruku v ruce se současným vlasovým trendem, který se nazývá motýlí střih, který spočívá ve vrstvení různých délek vlasů a dodává tak vlasům řádný objem.

Tento účes je navíc velice jednoduchý na styling a na údržbu a pokud jste ofinu nikdy neměly, může pro vás být vstupní branou. Chcete-li dodat záclonce objem, také se stylizuje pomocí kulatého hřebenu, ale točí se s ním směrem od obličeje nahoru, jak můžete vidět v návodu na Instagramu. Není to ale nutné. Tím, že navazuje na sestříhané vlasy, s nimi příjemně splyne, i pokud s ní nic neuděláte. Proto je vhodná pro ty, co s ofinou chtějí začít. Může být různě dlouhá. A když nechcete, není ani vidět. Kromě toho je aplikovatelná na různé textury vlasů – rovné, kudrnaté nebo vlnité. V naší galerii se můžete podívat, jak konkrétně vypadá a jak ji nosit.

Inspirujte se, jak dnes nosit záclonku

Co se stane, když stejně jako záclonku nastylizujete celé vlasy?

Dostanete Rachel 2.0Už jsme zmínili, že se záclonka dobře kombinuje se sestříhanými vlasy, tedy se současným trendy motýlím střihem. A ten je některými nazývaný také účes Rachel 2.0. Stejně ho totiž nosila i Rachel Green (Jennifer Aniston) v seriálu Přátelé a ženy v té době skutečně chodily do kadeřnictví a říkaly, že chtějí „účes na Rachel“. Tato verze jen pracuje s trochu delšími vlasy.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku