Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Wixie: Nejnovější vlasový trend a střih vhodný na léto

Info ikona
Emma Corrin

Jeho údržba je nenáročná, přizpůsobit se dá ženám s různými tvary obličeje i vlasové textury a k tomu díky němu budete šik. No nezní to snově? A právě takový je nový populární krátký střih.

Tereza Čaladi | 2. 06. 2023

Jak přesně „wixie“ vypadá?

„Wixie“ je odvozený od staršího trendu „pixie, který představoval krátky střih, jemuž se přezdívalo elfí. „W“ ve slově přitom znamená „winged“ (okřídlený), což odkazuje na volné části rámující obličej.

Je tím pravým pro vás?

V tomto momentě si kladete nejspíš spoustu otázek, zejména v případě, že jste zvyklá na dlouhé vlasy. Jakmile si je totiž člověk ustřihne, chvíli trvá, než mu dorostou. Zde jsou dvě informace, které vám prozradí, zda je tento střih něco pro vás.

Tento střih obvykle sedí lidem, kteří mají obličej ve tvaru srdce, tedy kulatý a oválný,“ řekla magazínu Stylist Alysia Grimshaw, stylistka ze salonu Spectrum One. Podle další odbornice ovšem nejenom těm a zároveň zmiňuje, že záleží i na textuře vlasů. Wixie je ideální pro každou z vás, která má ve vlasech přirozený pohyb a lze jej přizpůsobit většině tvarů obličeje,“ doplňuje ji Jo Roberston, ředitelka značky vlasové péče Eleven Australia. „Pokud máte delší tvar obličeje, je dobré nechat si i delší ofinu. V opačném případě může být kratší. Střih bych nedoporučovala nikomu s vyloženě rovnými vlasy,“ tvrdí. S rovnými vlasy byste tak měli ráno vždy o něco více práce.

Mohlo by se vám líbit

Jak na styling účesu

Pokud máte srdcový tvar obličeje a k tomu přirozeně rozčepýřené, vlnité či jinak kudrnaté vlasy, měl by být „wixie“ účes pro vás tím nejsnazším v životě a na léto naprosto dokonalým. Pro neupravený vzhled buď nechte vlasy uschnout, nebo vytvořte trochu více pohybu pomocí pěny na rozptýlení vlasů. Pokud výše zmíněné „podmínky“ nesplňujete, stačí si pohrát s voskem a texturovacími spreji.

Inspirujte se, jak „wixie“ nosit
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku