Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vlasový trend: long bob a jeho tisíc podob

Info ikona
long bob

Propadněte kouzlu nejoblíbenějšího účesu celebrit a objevte své nové já. Delší mikádo (Long bob neboli LOB) je díky své nekonečné variabilitě perfektní volbou pro svěží jarní styling. Nejste si jistá, zda je tento vlasový střih pro vás? Odrazují vás jeho nároky na úpravu? Ukážeme vám, jak ho upravit jednoduše a vždy s perfektním výsledkem. Vy se tak můžete proměnit každý den v někoho trochu jiného – když budete chtít.

Promotion | 27. 02. 2023

Někteří kadeřníci tvrdí, že klasické rovné mikádo má už záři hvězdných reflektorů dávno za sebou a že bez ležérních vln se neobejde, jiní zase na dokonalou hladkost tohoto účesu nedají dopustit. Trendy ale mluví jasně: všechny podoby mikáda mají i v nadcházející sezoně své místo. Ať už zvolíte long bob s ofinou nebo bez, vsadíte na kratší či delší střih nebo se zamilujete do pěšinky uprostřed či na straně – vše je vlasovými trendy povoleno. Prameny vlasů jemně se pohybující okolo vašeho obličeje, které se zároveň dají kdykoliv stáhnout do culíku nebo drdolu si zamilovala nejedna celebrita a není se čemu divit.

Bez práce nejsou koláče

Mezi největší výhody tohoto nadčasového účesu patří jednoznačně jeho praktičnost. To ale neznamená, že s tímto vědomím zanevřete na veškerou péči. Naprosto zásadní je pro tento účes precizní zásah kadeřníka, který zvládne vytvořit perfektní střih lichotící tvaru vašeho obličeje, typu vlasu i vašim zvyklostem. Následuje vhodně zvolená péče, kterou by vám měl ideálně vybrat váš kadeřník. Za slovo vzatý odborník by vám měl i vysvětlit, co váš typ vlasů i pokožka hlavy potřebuje, objasnit co vašim vlasům prospívá a co už ne a také ukázat, jak si vlasy stylovat.

Info ikona
Dívka s mikádem

Pro začátečnice i hairstylisty

Okamžitě vám naskočila myšlenka, že si vlasy stejně nikdy nevytvarujete tak, jako to zvládne profík? Možná máte pravdu, ale jeho výsledku se můžete přiblížit. Stačí trocha zručnosti a profesionální nástroje, které vás nezklamou. Pokud vás děsí práce s kulatým kartáčem a fénem, protože se vám vždy při snaze o super foukanou zamotají ruce i vlasy, máme pro vás tip.

Vsaďte na oblíbený nástroj stylistů – Volumiser od profesionální značky Hot Tools. Tato značka z USA s bohatou historií vždy přichází s inovativními a kvalitními produkty, se kterými si snadno vytvoříte aktuální trendy účesy. 

Za největší výhodu Volumiseru považujeme jednoduchou manipulaci. Perfektní foukaná je s jeho pomocí hračka. Můžete ho používat i jako každodenní záchranu například po návštěvě fitness centra. Vlasy totiž stačí pouze navlhčit a Volumiser je krásně pozvedne u kořínků, vykouzlí požadovaný tvar a vy i váš long bob je zase fresh. Navíc, pokud si pořídíte Volumiser Set, můžete si vybrat i menší průměr kartáče, který se hodí pro práci s kratšími vlasy. Chcete podrobný návod, jak si mikádo pomocí Volumiseru upravit?

Tady je:

1. Vlasy rozdělte do sekcí a použijte tepelnou ochranu. Doporučujeme investovat do kvalitní profesionální kosmetiky. Náš tip: Thermal Protection Spray od Balmain nebo třeba Styling Gel Sweet Orange od Zenz.

2. Vlasy vysušte fénem asi z 80 %.

3. Vlasy opět rozdělte do 2–3 sekcí a Volumiser nastavte na požadovanou teplotu. Čím nižší teplota, tím lépe pro vaše vlasy.

Info ikona
postup na foukání mikáda

4. Jednotlivé prameny postupně podfoukejte od kořínků a u konečků je podtočte směrem dovnitř.

5. Na závěr doporučujeme použít texturizační sprej a lak na vlasy. Náš tip: Balmain Texturizing Volume Spray a Balmain Session Spray Medium.

Info ikona
foukání mikáda

Ležérní rozpustilost

Až vás hladké mikádo omrzí, není nic jednoduššího, než si jednotlivé prameny navlnit. Se správnými pomůckami si můžete vytvořit několik typů vln. Pokud jste se zamilovala do ledabylých vln, které vytvoří stylový objem a přidají výslednému účesu strukturu a šmrnc, nejvhodnějším nástrojem pro vás může být žehlička, kterou používají čím dál častěji i profi hair stylisté. Žehlička Dual Plate od Hot Tools pracuje dvakrát tak rychleji oproti běžným žehličkám díky dvěma žehlicím plochám. Kouzlo Hot Tools Dual Plate tkví v unikátním designu těchto ploch s mezerou uprostřed. Tyto mezery poskytnou vašim pramenům oddechový čas k ochlazení, než dojde k narovnání nebo natočení druhou plochou.

Info ikona
žehlička na vlasy

Tuto vlasovou pomůcku si velmi oblíbila i ambasadorka Hot Tools, talentovaná umělkyně Nicole Scherzinger. „Na této žehličce miluji, že si můžu uzpůsobit nastavení každé žehlicí plochy zvlášť, takže jsou mé vlasy hedvádbně hladké nebo lesklé a vlnité díky jedinému tahu. Skutečně stačí jediný tah a máte hotovo!“, říká zpěvačka a bývalá frontmanka skupiny Pussycat Dolls.

Společnost Salon Professional s.r.o. je oficiálním distributorem značek Hot Tools pro Česko a Slovensko, takže všechny zobrazené produkty doporučujeme zakoupit přímo od dodavatele.

Info ikona
Nicole Scherzinger
Měření