Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Pražskému bytu s arkýřem vládne dub

Info ikona
Stoletý byt prošel důkladnou rekonstrukcí

Byt v domě, který byl postavený už před sto lety, potřeboval důkladnou rekonstrukci. Podařilo se mu vrátit původní krásu, eleganci, ale i špetku současné atmosféry.

Terezie Benoni | 7. 10. 2023

„Zhostili jsme se kompletní rekonstrukce bytu v činžovním domě z 20. let. Vsadili jsme na dubové parkety, které propojují bezprahové obytné místnosti a otevírají tak prostor bytu. Výrazným prvkem je velká dubová šatna s oblým rohem, který prostě musíte pohladit, když jdete kolem,“ popisují autoři projektu ze Studia Cosmo

Galerie: Stoletý byt prošel důkladnou rekonstrukcí
Mohlo by se vám líbit

Původní okna a dubové podlahy

„Do arkýře v hlavní obytné části jsem se zamilovali hned při první návštěvě. Nechali jsme repasovat okna do původní podoby a udělali z něho relaxační koutek s výhledem na Pražský hrad,“ popisují autoři projektu.  Elegantní interiér je zařízený minimalisticky v tlumených tónech tak, aby vynikly původní architektonické prvky, repasované dveře a okna, a především nádherné dubové podlahy. Nábytek je v jednoduchém nenápadném dekoru. Kuchyňská linka podobně jako velká obýváková stěna téměř splývá se stěnami. Vyniknou tak výraznější nábytkové solitéry a pečlivě vybraná svítidla.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku