Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Kreativní byt pro mladou rodinu má klouzačku v jídelně

Info ikona
Celý byt se přizpůsobuje dítěti, přitom ale dospělí nemuseli slevit ze svých nároků na stylovost a estetiku prostoru. 

Vysněné bydlení může mít mnoho podob, záleží na tom, kdo o něm sní. A když víte, že tím nejdůležitějším je pro vás rodina, můžete rovnou celý obytný prostor přizpůsobit dětem, aby měly vždycky kam schovat hračky a kde se vyřádit. Kdo říká, že v jídelně nemůžete mít klouzačku a u stolu se nemůže lepit, vystřihovat, modelovat a barvit?

Terezie Benoni | 1. 05. 2023

Když trávíte hodně času v práci, stane se pro vásdomov kouzelným místem, kde se dobíjejí baterky a každé chvilky s dětmi si ceníte. Nechcete je uzavírat do jejich pokojů, ale naopak být s nimi co nejvíc to jde. Tak to cítili i manželé Stonovi, kteří oslovili architektonické studio Hao Design na Taiwanu. Jejich přáním byl jeden společný obytný prostor, kde si najde každý člen rodiny svou zábavu i komfort a kde bude všem dobře. Architekti se toho úkolu ujali s radostí a propojením několika místností – kuchyně, jídelny a obývacího pokoje – vytvořili jeden velký kreativní domov.  „Manželé Stonovi jsou velmi tvůrčí a otevření, a tak bylo radostí hledat s nimi originální řešení,“ pochvaluje si interiérový designér Ivan a dodává, že cílem bylo vytvořit příjemné místo pro dětské hry i učení tak, aby je rodiče mohli mít stále nablízku

Galerie: Obývák a kuchyně pro rodinu, která drží pohromadě
Mohlo by se vám líbit

Prostor rozdělený na zóny

Na šedesáti metrech čtverečních, které tvoří většinu přízemního bungalovu (ten má kromě toho ještě ložnici, dětský pokoj a dvě koupelny) tak rozdělil prostor do několika zón: kromě kuchyňského, obývacího a jídelního koutu je tu veliká knihovna s pohyblivými skříňkami, které po vysunutí slouží jako schody, po nichž vyjdete do hracího patra. To nabízí dceři manželů Stonových útulný úkryt pro chvíle s knížkou nebo hrou. A z patra kromě schůdků vede dolů ještě půvabná dřevěná skluzavka! Kromě toho tady nechybí houpačka, piano, stěna natřená tabulovou barvou a veliký pracovní stůl pro výtvarné práce, které baví celou rodinu a které jsou také vystaveny všude v bytě. Designérovi se tak společně s manželi povedlo vytvořit místo, které je skutečným, živým domovem. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku