Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Malý byt plný originálních řešení

Info ikona
Malý byt plný originálních řešení

Čtyřicetimetrový byt popírá pravidla o zařizování malých prostor. Majitelé se nebáli tmavé výmalby, ani tapet s výrazným vzorem. Jejich odvaha se jim vyplatila.

Terezie Benoni | 9. 05. 2023

Okouzlující a dobře naplánovaný byt s okny orientovanými do třech směrů se může pyšnit i kouzleným balkonem nad okolními stromy. Ačkoli je byt na metry malý, jsou jednotlivé místnosti prostorné. Interiér byl zrekonstruován už před patnácti lety, ale nová výmalba, tapety a pár kusů nového nábytku mu dodává moderní šmrnc. Kuchyň i obývací pokoj jsou rohové, zatímco ložnice má okna obrácení do klidného dvora. Na balkon se vstupuje z obývacího pokoje, kde si majitelé mohou užít odpolední a večerní slunce.

Galerie: Originální čtyřicetimetrový byt
Mohlo by se vám líbit

Vysoké stropy veliká okna

Tento byt vyvolá na první pohled pocit domova. Může za to citlivý výběr dekorací a nábytku, který byl částečně pořizovaný nový, částečně pochází z rodiny majitelů. Směs starého a nového vypovídá hodně o zdejších obyvatelích a díky tomu působí interiér autenticky. Chybějící metry nahradí úložné prostory ve sklepě i na půdě. Efekt klidného uklidňujícího prostředí zajišťuje tmavá výmalba v obývacím pokoji i tapeta s jemnými lístky v ložnici od Williama Morrise. V ložnici je hlavní úložný prostor v zabudovaných šatních skříních, na metry možná menší kuchyň je maximálně praktická. Minimalistické bílé skříňky sahají až ke stropu a poskytují skutečně velkorysé místo na ukládání všeho potřebného. Do kuchyně se vešel i jídelní stůl. V obývacím pokoji je příjemné posezení. Nábytek byl vzhledem k tmavé výmalbě zvolen ve světlých tónech, dominantním kusem je historický skleník na nádobí, který dodává interiéru na eleganci.

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku