Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Mezonet v Libni si zamilujete pro jeho industriální ráz i dokonalý výhled na Prahu

Info ikona
mezonet

Vyrazte s námi na prohlídku mezonetového bytu v Libni, ve kterém se genius loci potkává s moderním duchem.

Promotion | 13. 04. 2023

Doby, kdy se mezi Pražany říkalo: Libni zdaleka se vyhni, jsou pryč. Dnes je Libeň atraktivní městská čtvrť, ve které najdete nové rezidenční projekty, ale také rekonstruovanou starší zástavbu. Důkazem je mezonetový byt v Zenklově ulici, který vznikl v rámci šetrné rekonstrukce činžovního domu z roku 1850.

Když se staré potkává s novým

Mezonetový byt najdete v původním cihlovém objektu, který tvoří dva domy spojené společným vnitroblokem. Jakmile překročíte jeho práh, dýchne na vás nejen denní světlo, které je dáno velkorysou soustavou střešních oken, ale také kousek libeňské historie. Majitelé bytu totiž přistupovali k vybavení interiéru velmi citlivě.

Dřevěné trámy, masivní podlaha, ocelové točité schodiště či cihlová stěna podtrhují atmosféru loftového bydlení a dodávají interiéru moderní šmrnc. Spodní části mezonetu dominuje prostorný obývací pokoj, který je otevřený směrem k minimalisticky zařízenému kuchyňskému koutu. Jak už to u členitého prostoru bývá, musíte umět využít každé místo. Toho si byli vědomi i majitelé bytu, kteří jídelnu chytře schovali pod schodiště. Za jejími zdmi navíc objevíte ještě malou ložnici, koupelnu a toaletu. Po točitých schodech vystoupáte do druhého patra, kde vás učaruje velká otevřená ložnice s pracovnou. Dveře tu sice nikde nenajdete, zato si užijete pohled na obývací pokoj a božský výhled na celé město.

Info ikona
mezonet

Léto v mezonetu? Žádné strachy

Už dávno neplatí, že letní měsíce v mezonetu připomínají saunu. Tedy, alespoň v půdním bytě v Zenklově ulici se léta obávat nemusíte. Okna do ulice jsou totiž vybavena exteriérovými markýzy s elektrickým ovládáním a okna do vnitrobloku zase osazena lehkými roletami. Navíc je v každém pokoji umístěna klimatizační jednotka, díky které máte teplotu pod kontrolou. Starost odpadá také s parkováním, neboť k bytu náleží venkovní parkovací stání ve dvoře domu.

Výhodou mezonetového bytu je bezesporu jeho lokalita. Díky plánované urbanistické koncepci se Libeň a její přilehlé okolí v následujících letech promění v pulzující čtvrť na pravém břehu Vltavy a vy toho můžete být součástí.

Info ikona
mezonet
Měření