Přejít k hlavnímu obsahu
Byt

Styl šedesátých let znovu ožívá v tomto padesátimetrovém bytě

Info ikona
Styl šedesátých let znovu ožívá

Majitelé klasicky řešeného nevelkého bytu ví, že v jednoduchosti je krása. Místo výrobků z obchodních domů svůj domov zařídili dědictvím po rodičích a prarodičích, nebo poklady z bleších trhů.

Terezie Benoni | 20. 07. 2022

Šikovně řešený byt ve staré zástavbě má několik předností, které nahrazují chybějící metry. Na padesáti metrech čtverečních jsou tři pokoje, kuchyň a především praktická šatna. Tato nevelká místnost je v menším bytě nenahraditelná. Právě díky ní se nemusí majitelé trápit s tím, kam postavit velké šatní skříně, prostor je tak vzdušný a nezatížený velkými kusy nábytku. Dalším bonusem je balkon, který je orientovaný na západ. 

Jak se žije v kontejneru?

Dobové prvky i moderní kousky

Interiér bytu navozuje atmosféru 60. let. Především obývací pokoj s typickou oblou sedačkou, konferenčním stolkem a křesílkem, splňuje designovou definici těchto let. Na podlaze jsou repasované parkety. Obývací pokoj se nese v pastelových tónech se zlatými detaily například na lustru, nebo na podnoží židlí u jídelního stolu. Ještě o pár desetiletí zpět jde ve svém vybavení ložnice. Prvorepublikový noční stolek a staletá komoda kontrastuje s moderní vysokou postelí a designovým lustrem. Druhá ložnice je zatím zařízená jako pracovna v pánském stylu. Do budoucna zde může být útulný dětský pokojík.

Zdroj informací: Nomad makleri, nomad.se