Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Rohový byt nabízí početné rodině dostatek pohodlí

Info ikona
Rohový byt nabízí početné rodině tolik pohodlí, že si na dům ani nevzpomenou

Šikovně promyšlené dispozice zajišťují každému členu domácnosti pohodlí a soukromí, zároveň je společný prostor natolik příjemný a velkorysý, že rodina tráví dostatek času pohromadě.

Terezie Benoni | 6. 12. 2023

Třípokojový byt se každý den koupe v denním světle. Je umístěný ve třetím patře bytového domu, který byl postavený už na začátku 30. let 20. století. Skandinávský styl bydlení je z tohoto stockholmského bytu patrný na první pohled. Typické „hygge“ symbolizující pohodlí a útulnou atmosféru zde zastupují nejen přírodní a kvalitní materiály, ale také cit pro vhodně zvolený nábytek, který spolu ladí a zároveň zbytečně nezatěžuje interiér. Na stáří tohoto vkusně zrekonstruovaného domu odkazují dřevěné borovicové podlahy, které jsou v celém bytě jednotné, vysoké stropy a repasované dřevěné dveře v bílém laku s pečlivě vybranými klikami i kováním. Když do bytu vstoupíte, otevře se před vámi velkorysá hala s úložnými skříněmi sahajícími až ke stropu a velikým regálem, který slouží také jako knihovna. Je zde také praktický pracovní koutek. Stěny jsou natřené v příjemném zelenošedém odstínu, který skvěle ladí s borovicovou podlahou. Hned u vchodu tak na vás dýchne domácí atmosféra.

Galerie: Pohodlný třípokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Pro každého člena domácnosti dostatek pohodlí a soukromí

Na halu navazuje po pravé ruce technická část bytu s koupelnou, samostatným WC a technickou místností. Malou chodbičkou vejdete do prostorného dětského pokoje. Když ale půjdete z haly za světlem, přiláká vás otevřený společný prostor zalitý sluncem. Hned tři veliká okna osvětlují kuchyň, jídelnu a obývací pokoj v jednom. Stylová kuchyně od švédského výrobce Tibro je navržená v bílé barvě s moderními nerezovými úchyty. Kuchyň nabízí dostatek úložného ale i pracovního prostoru díky navazujícímu ostrůvku. V kuchyni se nebudete cítit odříznutí, protože hned za ní je prostorný jídelní stůl pro osm strávníků a za ním pohodlná sedací souprava. Z obývacího pokoje vedou hned dvoje dveře. Ty prosklenné dvoukřídlé do ložnice, druhé do dalšího dětského pokoje. Útulná ložnice se nese v béžových tónech a jásavé tóny nečekejte ani v dětských pokojích. Těm jako v celém bytě kraluje dřevěná podlaha. Jednoduché vybavení je až na kované černé postele ve světlých tónech. Díky jednoduchému zařízení, bohatým textilním doplňkům a vhodně zvoleným barvám, je byt světlý a působí vzdušným útulným dojmem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku