Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Rohový byt nabízí početné rodině dostatek pohodlí

Šikovně promyšlené dispozice zajišťují každému členu domácnosti pohodlí a soukromí, zároveň je společný prostor natolik příjemný a velkorysý, že rodina tráví dostatek času pohromadě.

Terezie Benoni | 6. 12. 2023

Třípokojový byt se každý den koupe v denním světle. Je umístěný ve třetím patře bytového domu, který byl postavený už na začátku 30. let 20. století. Skandinávský styl bydlení je z tohoto stockholmského bytu patrný na první pohled. Typické „hygge“ symbolizující pohodlí a útulnou atmosféru zde zastupují nejen přírodní a kvalitní materiály, ale také cit pro vhodně zvolený nábytek, který spolu ladí a zároveň zbytečně nezatěžuje interiér. Na stáří tohoto vkusně zrekonstruovaného domu odkazují dřevěné borovicové podlahy, které jsou v celém bytě jednotné, vysoké stropy a repasované dřevěné dveře v bílém laku s pečlivě vybranými klikami i kováním. Když do bytu vstoupíte, otevře se před vámi velkorysá hala s úložnými skříněmi sahajícími až ke stropu a velikým regálem, který slouží také jako knihovna. Je zde také praktický pracovní koutek. Stěny jsou natřené v příjemném zelenošedém odstínu, který skvěle ladí s borovicovou podlahou. Hned u vchodu tak na vás dýchne domácí atmosféra.

Galerie: Pohodlný třípokojový byt
Mohlo by se vám líbit

Jak bydlí neúspěšný kandidát na prezidenta se svou ženou?

Dvoupatrový podkrovní byt v centru Prahy často rozeznívá klavír nebo harfa. A k nim se přidávají tlukoucí srdce zvonů z blízkých kostelů. Lilia Khousnoutdinova si s manželem Karlem Janečkem vytvořili domov plný unikátních kousků z cest.
marianne.cz

Pro každého člena domácnosti dostatek pohodlí a soukromí

Na halu navazuje po pravé ruce technická část bytu s koupelnou, samostatným WC a technickou místností. Malou chodbičkou vejdete do prostorného dětského pokoje. Když ale půjdete z haly za světlem, přiláká vás otevřený společný prostor zalitý sluncem. Hned tři veliká okna osvětlují kuchyň, jídelnu a obývací pokoj v jednom. Stylová kuchyně od švédského výrobce Tibro je navržená v bílé barvě s moderními nerezovými úchyty. Kuchyň nabízí dostatek úložného ale i pracovního prostoru díky navazujícímu ostrůvku. V kuchyni se nebudete cítit odříznutí, protože hned za ní je prostorný jídelní stůl pro osm strávníků a za ním pohodlná sedací souprava. Z obývacího pokoje vedou hned dvoje dveře. Ty prosklenné dvoukřídlé do ložnice, druhé do dalšího dětského pokoje. Útulná ložnice se nese v béžových tónech a jásavé tóny nečekejte ani v dětských pokojích. Těm jako v celém bytě kraluje dřevěná podlaha. Jednoduché vybavení je až na kované černé postele ve světlých tónech. Díky jednoduchému zařízení, bohatým textilním doplňkům a vhodně zvoleným barvám, je byt světlý a působí vzdušným útulným dojmem.

Mohlo by se vám líbit

Jak bydlí nejbohatší muž světa Elon Musk? Třicetimetrový mini domek by čekal málokdo

Majitel automobilky Tesla a vesmírné agentury Space X je vizionář a rozhodl se inspirovat svým životem také v oblasti bydlení. Trend dostupného a udržitelného bydlení v tiny house může být řešením dlouholeté krize.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Rekonstrukce startovacího bydlení pro mladý pár v pražské garsonce: Miniaturní prostor vyřešili geniálně

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Byt
Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Rodinný byt pro milovníky klasického stylu

Byt
Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku

Mladá rodina se s interiérem starého bytu popasovala na jedničku