Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zelená kuchyň skvěle ladí s cihlovou zdí

Info ikona
Použití barev v interiéru je alchymie.

Použití barev v interiéru je alchymie. Mnohdy se jich raději vzdáme, než bychom si naběhli. Tento byt je ukázkou toho, jak s nimi pracovat, aby působily harmonicky.

Terezie Benoni | 11. 04. 2022

Při rekonstrukci třípokojového městského bytu byla splněná ta nejdůležitější kritéria pro to, aby bylo možné si dál pohrát s barvami. Jednotná podlahovaná krytina v podobě masivních dřevěných lakovaných prken, světlé jednotné dveře a velká okna dávají ty základní předpoklady k tomu, doplnit světlé zdi barevnějšími tóny. Začněme v kuchyni, kde je nepřehlédnutelnou dominantou zelená rustikální kuchyňská linka v kombinaci s cihlovou zdí.

Info ikona
Tmavozelená kuchyň s kovovými úchyty, tmavá dřevěná podlaha a čevená cihlová zeď spolu s kovovými doplňky vytváří zajímavý prostor.

Tmavozelená kuchyň s kovovými úchyty, tmavá dřevěná podlaha a čevená cihlová zeď spolu s kovovými doplňky vytváří zajímavý prostor.

Decentní tóny, které vytváří atmosféru

Už jsme mluvili o kuchyni, která je z celého bytu nejvýraznější. Tmavozelená kuchyň s kovovými úchyty, tmavá dřevěná podlaha a čevená cihlová zeď spolu s kovovými doplňky vytváří zajímavý prostor probouzející kreativitu. Decentní je naopak obývací pokoj, kterému vévodí sedací šedá souprava a veliká knihovna. Pouze výklenek, kde dříve stával krb se dočkal květinové tapety. Dětský pokoj má podobně jako obývací pokoj většinu stěn s nádechem šedivé, ale jedna z nich je v mátovém odstínu, který klučičím pokojům sluší. Výraznější je ložnice s výmalbou stěn v barvě holubí modř, která díky kombinaci této barvy s dekoracemi se zlatými akcenty a křišťálovým lustrem dostala francouzský nádech. Výmalba v modrých tónech pomáhá pocitově stáhnout teplotu v ložnici o pár stupňů. 
 

Mohlo by se vám líbit
Galerie: Zelena kuchyně

Atypické řešení dispozic

Tento městský byt najdeme poblíž centra švédského Göteborgu, ale díky vzrostlým kaštanům na dvoře je byt klidný a tichý. Na první pohled by se mohlo zdát, že jsou místnosti v bytě umístěné poněkud chaoticky, při bližším zkoumání ale zjistíte, že se jedná o maximálně komfortní a praktické řešení. Je to tím, že je byt rohový a vznikl sloučením dvou sousedních bytů. Pro rodinu je ideální, že z chodby s šatní skříní mohou vejít buď do pohodlného obývacího pokoje nebo do kuchyně. Ta je takovým ústředím bytu, protože z ní vedou dveře jak do obývacího pokoje, tak do prostorného dětského pokoje. Stranou zůstává ložnice rodičů, která je přístupná jak z dětského pokoje, tak ze společné koupelny. Výhodou je také samostatná šatna, která navazuje na hlavní ložnici. Ačkoli je byt umístěný v přízemí, tak velká okna vedoucí do zarostlého dvora poskytuje dostatek přirozeného světla.

Info ikona
Modrá je v ložnici uklidňující

Chladné tóny v ložnici pomohou alespoň pocitově stáhnout teplotu o pár stupňů. 

Zdroj informací: Kvarteret Mäkleri (kvarteretmakleri.se), styling Charlotte Ryding & photography Krister Engström

Mohlo by se vám líbit