Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Dům Bennetových z Pýchy a předsudku je na prodej a jeho interiér se za několik staletí téměř nezměnil

Info ikona
Dům Bennetových z Pýchy a předsudku je na prodej a jeho interiér se za několik staletí téměř nezměnil

Také milujete knihy Jane Austinové a romantické příběhy z 18. století? Pak vám jistě nebude cizí ani toto medově zbarvené sídlo v Cotswoldu, které po dlouhých letech hledá podobně smýšlejícího majitele.

Terezie Benoni | 17. 06. 2023

Usedlost nazvaná Luckington Court byla domovem rodiny Bennetových v kultovní televizní adaptaci Pýchy a předsudku, kterou BBC natočila v roce 1995, v hlavní roli s Colinem Firthem a Jennifer Ehleovou. Je všeobecně známou pravdou, že v Cotswolds jen těžko najdete kouzelnější místo, než je právě tento panský dům. Dům Luckington Court stojí v oblasti zvané v Luckingtonu nedaleko Chippenhamu v hrabství Wiltshire, které je chráněné památkovou ochranou stupně II* a vztahují se na něj anglická pravidla o dodržování určitých postupů při rekonstrukci.

Galerie: Dům z Pýchy a předsudku

Interiér zůstal beze změn

Jestli čekáte, že se interiér domu nějak zvlášť modernizoval, budete překvapení. Ctí britskou tradici a dokonale ladí s jeho exteriérem. Až na pár moderních výdobytků, je zařízený tradičně v britském venkovském stylu. Milovníci seriálu jistě poznají klavírní sál, útulný obývací pokoj, jídelnu i pohodlné ložnice. Okolí domu zdobí udržovaný trávník, nechybí ani typický holubník ze 17. století. Nedávno zrekonstruované sídlo s osmi ložnicemi leží na 156 akrech zvlněné krajiny s prameny stékajícími k řece Avon. Jen u jezera už nepotkáte rozcuchaného pana Darcyho, jak vyznává lásku Elisabeth. Jistě si vzpomenete, že v knižní předloze i v dalších adaptacích, je považované za architektonický skvost sídlo zvané Pemberley patřící rodině Darcyů. Toto velkolepé sídlo bylo samotnou autorkou popsané jako „krásná kamenná budova, stojící na vyvýšeném místě, za níž se táhne hřeben vysokých zalesněných kopců“. Pro tuto scénu byl vybraný dům zvaný Lyme Park v Cheshire. Ačkoli je Luckington Court mnohem skromnější, rozhodně má své vlastní elegantní kouzlo.

Zdroj: www.rightmove.co.uk

Zdroj článku