Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Jedinečný vánoční interiér: 200 let starému domu kralují odstíny modré

Info ikona
Anglický dům v modrých tónech

Při vánočním dekoru se nemusíme omezit na osvědčenou klasiku. Tento dvousetletý anglický dům se na Vánoce zahalí do modrých tónů, které mu sluší.

Terezie Benoni | 16. 12. 2023

Klasický viktoriánský dům letos oslaví 200 let od doby svého vzniku. Nacházíme se v Surreyy, což je hrabství rozkládající se v jihovýchodní Anglii. Majitelé koupili tento dům před několika lety v zuboženém stavu. Museli se tedy pustit do rozsáhlé rekonstrukce, která trvala dlouhých 15 měsíců. Přestavěné bylo skoro všechno. Některé stěny byly odstraněny, jiné posunuty. Hlavní obytné místnosti se nacházejí v přízemí, v patře jsou jednotlivé ložnice. Cílem rekonstrukce bylo především zvětšit obytný prostor v přízemí. Toho dosáhli tak, že otevřeli kuchyňský prostor, na který volně navazuje ostrůvek, který slouží jako jídelní stůl. K tomuto prostoru byl připojený skleník. Majitelé odstranili příčku, skleník opravili a vznikl tak úžasný prostor, který slouží jako jídelna.

Galerie: Anglický dům v modrých tónech
Mohlo by se vám líbit

Klasika v novém kabátku

Další atypickou místností je hlavní ložnice v patře. Najdeme zde původní černý krb, a protože nebylo v domě dostatek místa, aby měla hlavní ložnice vlastní koupelnu, našla měděná vana své místo přímo v ložnici. Interiér je zařízený ve stylu vintage, který se nebojí použití starých omšelých věcí. Styl vintage je možné přirovnat k dobrému vínu. Je to pojem kvality původu a zrání. Je to vše, co obstálo ve zkoušce času. Celé vybavení domu se odehrává v modrých a šedých tónech, které jsou zcela nadčasové, elegantní a skvěle se hodí k přirozenému dekoru dřeva. V těchto barvách je zvolená i vánoční výzdoba, stačilo pár detailů, aby se interiér dostal tu pravou sváteční atmosféru.

Mohlo by se vám líbit

Brent Darby, The Nordroom (thenordroom.com)

Zdroj článku