Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Slovenští architekti navrhli dům rodině, která chce maximum času trávit ve spojení s přírodou

Info ikona
Slovenští architekti navrhli dům rodině, která chce maximum času trávit ve spojení s přírodou

Hlavní myšlenkou domu nazvaného C2 House je maximálně propojit okolní prostředí s interiérem. Srdcem rodinného života v této netypicky řešené stavbě se tak stalo atrium s letní kuchyní a krbem.

Terezie Benoni | 14. 07. 2023

Klidná vilová čtvrť ležící blízko řeky Váh je oblíbenou relaxační zónou. Prostorný rovinatý pozemek se nachází na rohu klidné ulice v zastavěné oblasti rodinných domů. Velikost pozemku umožnila rozdělit budovy na dvě samostatné stavby. Zatímco rodinný dům je v absolutním kontaktu s klidnou zahradou, samostatný objekt garáže a tělocvičny vytváří jakousi bariéru. Projekt pro rodinu, která nejraději tráví čas venku, navrhlo studium ARCHITEKTI mikulaj & mikulajova. „Rodina miluje trávit spoustu času venku. Proto náš projekt nabízí různé možnosti, jak společně být pod širým nebem: od hlavní otevřené zahrady a kamenné zahrady mezi dvěma domy, přes prostornou lodžii s výhledem na obrovské stromy u řeky, až po atrium, které se stává centrem rodinného života,“ vysvětlují autoři projektu.

Galerie: V kontaktu s přírodou
Mohlo by se vám líbit

Dostatek soukromí

Vnitřní dispozice domu odráží způsob života jeho obyvatel. Hlavní obytný prostor a soukromá zóna rodičů jsou přímo spojeny s lodžií a zahradou. Odpolední slunce vstupuje do obývacího pokoje přes atrium. Zde najdeme venkovní krb a letní kuchyni. Atrium má nad sebou průhlednou stříšku, kterou je možné spustit a vytvoříte tak venkovní obývací pokoj, který lze využívat po celý rok. Dětské pokoje jsou záměrně umístěny blízko vchodu a vytvářejí autonomní prostor. V interiéru je použito hodně přírodních materiálů, které mají za úkol podtrhnout rodinnou atmosféru. Fasády jsou ze sibiřského modřínu, který přirozeně pokračuje také do interiéru. Tím je ještě zesílené propojení interiéru s exteriérem.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku