Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Tradiční rybářská chatka v moderním provedení

Info ikona
Tradiční rybářská chatka v moderním provedení

Navrhnout malou chatu inspirovanou tradičními rybářskými boudami dostali za úkol navrhnout architekti z Atelier111 architekti. Vytvořili tak jednoduchou stavbu, kterou zasadili do malebné krajiny Vysočiny.

Terezie Benoni | 25. 02. 2024

Atelier 111 architekti pod vedením architekta Jiřího Weinzettla vytvořil chatku, která spojuje klasiku s moderním pojetím. „Její velikost limituje legislativa. Maximální zastavěná plocha mohla být 50 metrů čtverečních a maximální výška 5 m,“ vysvětlují autoři projektu.  „To samozřejmě vyžaduje specifické dispoziční uspořádání, aby se zde mohla rekreovat rodina a vešlo se vše potřebné.“

Galerie: Chatka u rybníka
Mohlo by se vám líbit

Propojení hned několika chatek

Objekt sestává ze čtyř drobných hmot, tří vzájemně propojených a čtvrté odtržené, stojící opodál. Skrze minimální zádveří lze vstoupit do ústřední místnosti, což je obytná kuchyně, jejíž součástí je i nevelký podkrovní prostor určený pro spaní dětí. Kuchyně disponuje nádherným výhledem na vodní hladinu, stejně jako ložnice a obývák. Obě místnosti se navíc otvírají i směrem opačným, do prosluněné krajiny vzrostlých dubů. Samostatný objekt nabízí skladový prostor a krytou verandu předurčenou například pro sušení rybářských sítí nebo poslouží jako tiché místo pro vnímání okolních krás.

 

Inženýr projektu: Ing. Michal Hamada
Zhotovitel stavby: Truhlářství Milan Vlk
Dodavatel tesařského a truhlářského materiálu: Pila Jiří Beneš

 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku