Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Útulná atmosféra anglického venkovského domku se špetkou kalifornské estetiky

Info ikona
Útulná atmosféra anglického venkovského domku se špetkou kalifornské estetiky

Majitelé se do domku ze 70. let 19. století zamilovali, ale potřebovali ho rozšířit. Najali si proto šikovné architekty, aby jim pomohli s přestavbou tak, aby stavba neztratila nic ze své původní estetiky.

Terezie Benoni | 20. 05. 2022

Mill Valley je město v okresu Marin County v Kalifornii, a právě zde stál od 70. let 19. století dům postavený v typickém anglickém rustikálním stylu. Jeho majitelé potřebovali dům rozšířit a zrekonstruovat, a tak si na pomoc přizvali architekta Gila Shafera, který společně s Ritou Konig vytvořil naprosto úžasný rodinný dům, který kombinuje venkovský britský styl s kalifornským šarmem. Po příchodu do domu se ocitnete ve světlé chodbě s vestavěnou lavicí s úložným prostorem.

Galerie: Dům v anglickém stylu v Kalifornii
Mohlo by se vám líbit

Útulné koutky

Celý dům je plný útulných zákoutí. Pod okny jsou úložné lavice, na které se můžete posadit, podobně útulný koutek je pod schody, nebo v obývacím pokoji. Všechny truhlářské prvky byly vyrobené na míru nebo repasovány. Rodina se může rozhodnout, zda své přátelé uvítá v jídelně, v prosklené verandě, u krbu nebo v hlavním obývacím pokoji, jehož francouzská okna je možné otevřít do krásné zahrady. Většina interiéru je vymalovaná bíle, o to víc vyzní barevné akcenty na dekoracích a nábytku. Hlavní roli má v tomto domě dřevo ve všech podobách. Občas je ponechané namořené, jindy bíle lakované, dočkalo se i pastelových tónů nebo tmavého dekoru, v koupelně má dokonce šachovnicový vzor. Ačkoli se může zdát, že je interiér zařízený nahodile, každá z věcí byla pečlivě vybraná, aby spolu s ostatním vybavením vytvářela harmonický celek.

Zdroj informací: Gil Shafer (gpschafer.com), Rita Konig (ritakonig.com), thenordroom.com