Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Eklektický byt švédské designérky

Info ikona
Eklektický byt švédské designérky, kde nechybí ani levný nábytek z oblíbeného řetězce

Pojďme se podívat, jak bydlí návrhářka kabelek Little Lifffner. Kreativita se promítla také do jejího bytu, kde zachovala původní historické prvky a přidala něco ze současného designu.

Terezie Benoni | 20. 07. 2021

Před osmi lety Paulina nemohla najít kabelku, která by splňovala její představy, a proto si navrhla vlastní. Tak vznikla její značka Little Lifffner. Nyní je úspěšná po celém světě. Poté, co žila v Göteborgu, se Paulina a její manžel Gustav von Sydow přestěhovali do Stockholmu. Zamilovali si vyhlášenou čtvrť Vasastan, která je plná restaurací, obchůdků i dobrých škol. Byt najdeme v budově postavené už na počátku 20. století a přes několikeré rekonstrukce se v interiéru stále zachovaly některé historické prvky. V kuchyni a jídelně tak najdeme krásný původní kachlový krb, stropy zdobí štuky a rozety, na podlaze se podařilo repasovat dřevěné parkety.

Galerie: Na návštěvě u Pauliny Liffner
Mohlo by se vám líbit

Nábytek po rodičích i z obchodního domu

Obývacímu pokoji dominuje veliká knihovna, ve které bylo ponechané místo pro zavěšení obrazu od Pauliny maminky Marie Liffner. Pohovka zase dřív patřila rodičům Pauliny manžela a je jí více než 40 let. Díky těmto detailům je interiér osobitý. Vedle designových kousků, zde ale najdeme řadu cenově dostupného nábytku, jako je například televizní skříňka, která je z jedné starší kolekce Ikea. Staré italské křeslo dodává pokoji hřejivou domácí atmosféru. Stěna mezi kuchyní a jídelnou byla odstraněna, aby vznikl jeden velký společný prostor. V rohu místnosti je krásný švédský kachlový krb. Jídelní stůl je vyroben z recyklovaného plastu od značky Dirk van der Kooij. Světle zelená kuchyně má mramorovou desku od Public Studio. Linka se obešla bez horních skříněk, aby neubrala místnosti na vzdušnosti. Ložnice byla vymalovaná černou barvou a v kombinaci s bílými detaily je velmi elegantní. Koktejl stylů a barev v tomto skandinávském bytě jen podtrhuje osobitost jeho majitelů.

Mohlo by se vám líbit