Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Nakoukněte s námi do interiéru domku z již ikonického vánočního filmu Prázdniny a čekejte šokující odhalení

Info ikona
Nakoukněte s námi do interiéru domku z již ikonického vánočního filmu Prázdniny a čekejte šokující odhalení

Dvě zklamané ženy, každá z jiného kontinentu, se rozhodnou pro radikální krok. Vyměnit si na svátky domov. A tak se městská holka Cameron Diaz ocitne na anglickém venkově ve staletém kamenném domku. A právě tohle ubytování jí závidí miliony romantických diváků po celém světě.

Terezie Benoni | 16. 11. 2023

Raději byste se na svátky ocitli v prosluněném LA jako Angličanka Kate Winslet, nebo dáváte přednost rustikální klasice v zasněžené Anglii, kterou si ve filmu Prázdniny na vlastní kůži vyzkoušela Američanka Cameron Diaz? My máme jasno a bereme Anglii! Filmová klasika od režisérky Nancy Meyers vzdává holt venkovské klasice. Překvapením ale je, že ani režisérce se nepodařilo najít domek, který by její představu splnil stoprocentně. Domek nazvaný Rosehill Cottage, do kterého jsme se všichni tak zamilovali, totiž ve skutečnosti neexistuje. Exteriéry byly postavené pouze jako kulisy na poli, zatímco jednotlivé pokoje vytvořili v hollywoodských studiích. Ale zas takový podvod to naštěstí není. Jako inspirace pro domek posloužila podobná stavba, která se nachází nedaleko od místa, kam je děj filmu situovaný.

Galerie: Interiér domku z filmu Prázdniny
Mohlo by se vám líbit

Příští rok se ubytujete

Dům z filmu The Holiday se stal skutečným fenoménem, který ztělesňuje to nejlepší z anglického venkovského stylu bydlení a pomáhá vytvářet tu pravou vánoční atmosféru. Interiér dokonale kopíruje tradiční stavby, které najdeme od Cotswoldu po Yorkshire. V těchto domcích, které tu stojí už po staletí, nechybí krby a kamna, masivní dřevěné trámy, místní kámen. Čahouni si na své příliš nepřijdou, protože mají často velmi nízké stropy. Fenomén falešného domku Rosehill Cottage si uvědomila také Lucy Smallová z designérské společnosti State and Season. Podle serveru New York Post se rozhodla postavit funkční repliku domku. „Pokud se zde ubytujete, chci, abyste měli pocit, že je to starý dům na anglickém venkově a Jude Law může každou chvíli zaklepat na dveře," řekla Smallová časopisu Bustle, která pro dům našla pozemek nedaleko Atlanty a pokusila se ho zařídit tak, aby měl tu pravou maloměstskou atmosféru. Spojila se proto s šikovnými staviteli, architekty a inženýry, aby byla replika co nejpřesnější. Stavba má být připravená k pronajímání od příštího roku a narozdíl od jednopokojového domku ve filmu, bude stavba rozšířená o další dvě ložnice.

 

Mohlo by se vám líbit

Zdroj: House & Garden, New York Post

 

Zdroj článku