Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Neuvěříte, jaké luxusní bydlení skrývají stěny starého autobusu

Info ikona
Přestavěný obytný autobus

Splnili si sen, aby byl jejich život romantický, kreativní ale také udržitelný. Pomalý život tohoto partnerského páru inspiruje tisíce lidí.

Terezie Benoni | 23. 02. 2024

Vždy jsme cestovali po světě a milovali probouzení na nových místech, dobrodružství mimo vyšlapané cesty a napětí, kam nás ta příští cesta zavede. Když jsme před několika lety dorazili do Austrálie, rozhodli jsme se, že nám pobyt v kempu umožní jednodušší život ve spojení s přírodou, aniž bychom museli každý den přemýšlet nad hledáním nového ubytování. Postavili jsme si tedy náš první karavan. Tato pozitivní zkušenost nás natolik nadchla, že jsme se záhy pustili do přestavby autobusu,“ Chloe Massey, která pracuje jako fotografka. Na této dobrodružné cestě ji doprovází její partner Talib Saleh, který je dokumentární a portrétní fotograf z Velké Británie.

Prvním společným projektem byla přestavba menšího obytného vozu.

Svou tvorbou inspirují

Při přestavbě obytných aut se nespokojili s průměrností, ale rozhodli se pro dokonalý design. Interiéru dominuje dřevo, přírodní materiály, pokojovky a tlumené tóny. Provizorní rozhodně není ani koupelna s keramickým umyvadlem a mosaznou baterií. „Inspiruje nás romantický, ale naprosto dosažitelný životní cíl. Chceme žít udržitelně a podporovat různé projekty po celém světě,“ popisuje Chloe. Právě proto také založili společnost Indigo & Olive, kde radí s přestavbou obytných vozů.
 

Galerie: Přestavěný obytný autobus
Mohlo by se vám líbit

Uvnitř tohoto domu rostou květiny, keře i nízké stromy

Bydlení pro dva umělce, kteří toužili po novém kreativním prostoru, zařídili architekti ze studia Mork-Ulnes Architects. Navštivte s námi dům, kde nic není uniformní a klasické.
mariannebydleni.cz
Zdroj článku