Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

V Praze vzniklo nové místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design

Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá  Bomma Atelier – nově vzniklé místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design, ve kterém jsou zcela poprvé k vidění pohromadě všechny kolekce svítidel značky  Bomma.

Terezie Benoni | 9. 09. 2021

Jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru. Český výrobce křišťálových svítidel, značka BOMMA, si zvolila jako svůj historicky první showroom netradičně členěný byt v kubistickém Domě Diamant, navržený architektem Emilem Králíčkem v roce 1912. BOMMA, jejíž sklárna se otevřela přesně 100 let po vzniku tohoto kubistického klenotu, si byt pronajala přímo od potomků spisovatele, politika a představitele prvorepublikové avantgardy Adolfa Hoffmeistera, který dům nechal postavit a v bytě přímo žil. „BOMMA od svého vzniku staví na originálním designu, špičkové řemeslné kvalitě a snaze tvořit výjimečné, nadčasové produkty. Ve spojení s takto unikátní architekturou a celkovým interiérovým řešením ateliéru se dojem z originální estetiky jen umocňuje. Nechtěli jsme pouze stroze odprezentovat naše kolekce, šlo nám o vytvoření skutečně inspirativního netradičního prostoru, který naplno ukáže možnosti interiérového designu. Právě kvůli tomu jsme oslovili interiérovou designérku Sophie Wannenes z Milána, která se se svým charakteristickým italským přístupem k designu vymyká všudypřítomnému minimalismu, umí propojovat různé styly a odvážnými kombinacemi podtrhne charakter jednotlivých produktů,” vysvětluje celkový záměr Eva Kozarová, marketingová ředitelka značky.

Galerie: Jedinečný interiér ateliéru Bomma
Mohlo by se vám líbit

Proměna této nevzhledné kuchyně v pronajatém bytě dopadla na jedničku

Říká se, že je kuchyň srdcem domova. Jenže co když vypadá jako dvacet let ojeté auto, kterému už nepomůže ani svěcená voda? Podobný problém řešila Martina ve svém pronajatém bytě. Rozpočet na novou linku nebyl příliš velký. Designérka ale přišla na zajímavé řešení.
marianne.cz

Prostor pro inspiraci a živou diskuzi

Kromě již zmiňované značky křišťálových svítidel jsou zde prezentovány i další špičkové značky nábytku a dekorací. Nejedná se však o klasický showroom. Cílem bylo v tomto jedinečném historickém prostředí vybudovat místo zasvěcené interiérovému designu – živý prostor pro inspiraci, diskuzi a setkávání odborné i laické veřejnosti. Budou se zde konat nejrůznější eventy, přednášky a také natáčet podcast BOMMA Design Talks o interiérovém designu. BOMMA ve svém ateliéru vůbec poprvé vystavuje veškeré své kolekce svítidel, společně s vybranými designovými kousky předních českých a zahraničních značek. Každý prvek osobně vybrala kurátorka prostoru Sophie Wannenes, interiérová designérka a majitelka designové galerie v Miláně, společně s designérem Václavem Mlynářem, kreativním ředitelem značky BOMMA. „Koncept vychází ze současných evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak zcela harmonickou atmosféru. Výsledkem je reálné místo pro život, práci i vzdělávání, prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu,“ prozrazuje k projektu interiérová designérka Sophie Wannenes. Současná podoba místa však není neměnná. Záměrem je, aby se atelier neustále proměňoval, a skutečně tak ukazoval možnosti práce s prostorem a podněcoval kreativitu svých návštěvníků. Ateliér Bomma najdete v ulici Spálená 4 a Praze 1.

Mohlo by se vám líbit

V centru malé slovenské vesnice vyrostl moderní rodinný domek, který v noci svítí jak lampion

Dům navržený jako otevřený prostor může pohodlně využívat čtyřčlenná rodina. Najdeme ho v centru malé vesnice Veľké Úľany v blízkosti ochranného pásma Kalvárie, významné městské památky s vysokou vegetací.
marianne.cz

Související články

Novinky
KVÍZ: Objevujte během prázdnin česká moře. Poznáte deset největších přehrad v ČR?

KVÍZ: Objevujte během prázdnin česká moře. Poznáte deset největších přehrad v ČR?

Novinky
KVÍZ: Tajemné názvy označují předměty ze starých chalup. Zjistěte, zda víte, o čem je řeč

KVÍZ: Tajemné názvy označují předměty ze starých chalup. Zjistěte, zda víte, o čem je řeč

Novinky
KVÍZ: Zjistěte, zda znáte správné názvy barev

KVÍZ: Zjistěte, zda znáte správné názvy barev

Zahrada
Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny

Slimáky nakrmte ovesnými vločkami, pak už nebudou mít chuť na vaše rostliny