Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Co potřebujeme na dokonalou garden party?

Užijte si jarní a letní měsíce na maximum a uspořádejte pro své blízké zahradní slavnost, na kterou budete ještě dlouhé roky vzpomínat. Nemáte-li zahradu, nezoufejte. Využijte park nebo nachystejte lesní hostinu!

Terezie Benoni | 16. 07. 2023

Základem dokonalé zahradní slavnosti je dobré plánovaní a také rozdělení úkolů. Tak se z toho nezblázníte a budete mít jistotu, že všechno dopadne na jedničku. Přípravy rozhodně nenechávejte na poslední den. Abyste si akci užili stejně jako vaši hosté, mějte všechno nachystané dopředu a na samotný den akce nechte pouze stěhování věcí a finální dekorace.

Budiž světlo

Zcela určující pro to, co všechno bude potřeba, je informace, zda budete mít na venkovní akci k dispozici elektřinu, jestli se rozhodnete použít nějaký druh grilu, budete rozdělávat oheň, nebo zkrátka jen posedíte s předem nachystaným občerstvením při svitu svíček. Když se rozhodnete pořádat party na zahradě, kam je možné dodat elektřinu, můžete na stromy zavěsit světelné řetězy, postavit ven kávovar nebo gramofon. Ale i bez elektřiny bude mít oslava svůj půvab. Solární řetězy mohou nahradit ty na elektřinu, lampióny a lucerny zaručí dostatečné osvětlení. Když po pozemku rozmístíte svíčky v zavařovacích sklenicích, máte o romantickou atmosféru postaráno. O světlo se postarají také louče, nebo hořící špalky.

Dokonalá garden party
Mohlo by se vám líbit

Jiří Langmajer nás exkluzivně pozval na návštěvu svého kutlochu

Místo, kde se učí divadelní role, odpočívá, poslouchá jazz, nebo řádí s čtyřletým vnukem. Takový je výsledek radikální proměny zahradního domku, který po deseti letech konečně plní svůj účel.
marianne.cz

Co podávat a na čem

Podle možností důkladně promyslete, co budete podávat. Když si budete chtít večer maximálně užít, je nejlepší nechat grill odpočívat a nerozdělávat ani oheň. Podávejte předem připravené občerstvení vhodné pro masožravce i vegetariány, děti i dospělé. Letní menu může být plné ovoce, salátů, lehkých pomazánek a ovocných koláčů. K chuti určitě přijdou letní drinky. Pro venkovní akce jsou ideální velké skleněné zásobníky, kde si každý může natočit pití podle potřeby. Umíchat do něj můžete letní limonádu i originální koktejl. Ledy se dají nachystat do chladicích boxů, kde vydrží i dlouhé hodiny.

Mohlo by se vám líbit

Prastarý dům s doškovou střechou zrekonstruovali do nevídané krásy

Uhnízděný mezi písečnými dunami na pláži Perranporth, je dům nazvaný Gwendolyn ztělesněním bezstarostného pobřežního života. Dům, jehož kořeny sahají až do 17. století, byl v minulých letech fascinujícím způsobem opravený a dnes je ozdobou pobřeží Cornwallu.
marianne.cz

Nezapomeňte na dekorace

Ve venkovním prostředí může dojít k více nehodám než uvnitř, tak je dobré popřemýšlet, které talíře můžete obětovat. K dostání jsou také moc hezké papírové a recyklovatelné talířky i kelímky, se kterými vám odpadne starost s mytím nádobí. Příbory můžete nachystat do košíků, aby si každý vzal podle potřeby. Na co nezapomeňte jsou ubrusy. Dodají každé oslavě ten správný šmrnc. Na větve okolních stromů můžete zavěsit staré záclony, na zem zase položit deky s polštáři. I stolování venku může mít pořádný šmrnc. I když jste uprostřed zeleně, nezapomeňte na jídelní stůl umístit džbán s řezanými květinami. Stačit budou ty z nedaleké louky, nebo větve z místních keřů.

Info ikona
Co potřebujeme na dokonalou garden party?
Mohlo by se vám líbit

Jana si svůj 150 let starý dům zařídila v klasickém venkovském stylu

Bude to dva roky, co se Jana s rodinou přestěhovala do malé usedlosti v krásném kraji kolem Slapské přehrady. Řadu věcí se rozhodli rekonstruovat sami, na něco pozvali odborníky.
marianne.cz

Na zahradě jako doma

Důležité je, aby bylo vám i hostům pohodlně. Nanoste tedy ven dostatek židlí a stolů, aby měl každý dostatek místa. Jestli nemáte dost vlastního nábytku, raději si ho půjčte. Pro zahřátí mějte v záloze několik dek, aby se zimomřivější hosté mohli večer zabalit. Jestliže budou na party i děti, rodičům se hodně zavděčíte, pokud vybudujete hrací koutek, kde se malí návštěvníci zabaví. Pro unavené hosty nachystejte piknikové deky s polštáři, kde si budou moct odpočinout. Uvidíte, že takto připravená garden party bude bavit každého!

Mohlo by se vám líbit

Radikální rekonstrukce bratislavského bytu dopadla nad očekávání

Architekti se soustředili na to nejpodstatnější, znovu definovali provoz a komplexní zázemí potřebné pro provoz bytu. Výsledkem je interiér se silnou identitou, kterému dominuje odhalená konstrukce, vysoké stropy a původní materiály.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Poradna
Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Nedaří se u vás doma monsterám? Vyrobte si je!

Poradna
Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Zařiďte si na léto svůj venkovní ostrov: Balkon, kde se budete cítit jako na dovolené

Poradna
Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Chtěla jsem novou kuchyň, ale měla jsem jen tisícovku: Jak dopadla proměna ve stylu „udělej si sama“

Poradna
Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete

Víkend plný vody: Nasbírejte si dešťovku do zásoby a zásadně ušetřete