Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Skleněné dveře přináší do interiéru světlo, lehkost a moderní vzhled

Info ikona
Snadná údržba bez obav z rozbití

Výhodou skleněných dveří a stěn je především to, že zajistí funkční oddělení prostor, zároveň ale propouštějí velké množství světla. Jak o skleněné dveře pečovat a z jakých výrobků můžete vybírat?

Promotion | 13. 10. 2020

Především předsíně v novostavbách nebo rekonstruovaných interiérech často oddělují skleněné stěny s dveřmi z čirého skla. Výhodou je, že velikost místnosti zůstane opticky zachována, přitom skleněná stěna zamezí pronikání chladného vzduchu z venku do místností. Hitem poslední doby je tzv. mléčné sklo Satinato, které propustí až 80 procent světla, přitom je ale neprůhledné a zajistí tak soukromí. Povrch skleněných dveří je možné upravit různými metodami, buď pískováním, které povrch zmatní, nebo gravírováním, kterým je možné do mléčného skla vyfrézovat různé tvary, vzory nebo drážky. Skleněné dveře tak mohou mít stejný design a styl, jako ostatní dřevěné nebo částečně prosklené dveře v bytě. Skleněné dveře řady SAPGLASS od SAPELI je možné pořídit již od 4000 v čirém provedení a od 5000 v mléčném skle. Cenu pak navýší nákladnější kování. Celkově se však skleněné dveře od těch dřevěných dramaticky cenově neliší.

Info ikona
Skleněné dveře přináší do interiéru světlo, lehkost a moderní vzhled

Skleněné dveře se hodí do moderních interiérů, ale dají se možné použít v podstatě kamkoli. SAPELI má zkušenost s dodávkou skleněných dveří například do muzeí nebo kostelů.

Snadná údržba bez obav z rozbití

„Češi jsou poměrně konzervativní, a proto zatím volí většinou klasické dřevěné dveře. Stále častěji je ale ve svém interiéru doplní alespoň jedněmi celoskleněnými. Ty se pak stávají dominantním prvkem celého domu,“ řekl produktový manažer skla ze SAPELI Martin Rataj. Lidé jsou při volbě skleněných dveří poměrně opatrní. Přece jen zvláště pokud máte doma děti, nechcete si rozbité sklo raději ani představovat. Takové obavy jsou ale zbytečné. Skleněné dveře a stěny se vyrábějí z bezpečnostního kaleného skla, které je extrémně pevné a pokud se přece jen rozbije, rozpadne se na množství drobných úlomků, podobně jako autosklo.

 Kalené sklo je také mnohem odolnější proti poškrábání než třeba dřevo. Zvláště ženy mívají strach z nekonečného leštění skleněných dveří. Péče o skleněné dveře je přitom podobná jako o dveře dřevěné. U pískovaného, tedy matného skla, navíc již existuje ochrana proti mastným otiskům. Jeho povrch je totiž z výroby ošetřen nanolakem, který údržbu maximálně usnadňuje.  Kování u skleněných dveří je sice speciální, je však zároveň kompatibilní se všemi běžnými typy otevírání. Zatímco u dřevěných dveří je naprostá většina otočných, u skla jsou častější různé netradiční formy otevírání. Až 45 procent skleněných dveří je posuvných. Je to dáno tím, že si je lidé volí velmi často do předsíní, kde je většinou potřeba šetřit místem.